Bilecik’te Durakta Matematik Projesi Tanıtıldı

bilecikte durakta matematik projesi tanitildi
bilecikte durakta matematik projesi tanitildi

Bilecik Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan ‘’Durakta Matematik’’ projesinin tanıtımı yapıldı.


Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi durağında gerçekleştirilen tanıtım etkinliğine; Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Kozabirlik İlkokulu Müdürü Hüseyin Çetinkaya, Durakta Matematik Proje Sorumlusu Emine Şentürk, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Başkan Yardımcısı Subaşı proje hakkında yaptığı kısa değerlendirmede, Bilecik Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde güzel ve faydalı bir çalışmanın yapıldığını belirterek, ‘’Öğretmenlerimiz çok güzel bir çalışma hazırladılar. Biz de Bilecik Belediyesi olarak böyle bir çalışmanın paydaşı olduğumuz için çok mutluyuz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Proje Sorumlusu Emine Şentürk ise yaptığı açıklamada; amaçlarının matematiği eğlenceli hale getirerek, sevdirmek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘’Projemizin adı, Durakta Matematik. Projemiz Osmaniye ilinde Mukaddes hocamız tarafından hazırlandı ve 81 ilimizde uygulamaya geçti. 160 öğretmen görevliyiz. Projemiz ulusal boyuttan uluslararası boyutlara ulaştığını görüyoruz. Projemiz ile insanlarımızın durakta bekleme zamanlarını değerlendirmelerini, matematiği 7 den 70 e tüm yaş gruplarına sevdirmeyi amaçlıyoruz. O yüzden eğlenceli çizimleri duraklara astık. Amacımız önyargılardan kurtulup, matematiği fobiden hobiye dönüştürmeyi sağlamak. Bu anlamda bizlere katkı sağlayan Belediye Başkanımız Semih Şahin ve Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik’e çok teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Çocuklar da hazırlanan projenin çok güzel olduğunu belirterek, hazırlayan öğretmenlerine teşekkür ettiler.Başkan Yardımcısı Subaşı, Milli Eğitim Müdürü Çelik ve öğrenciler daha sonra hazırlanan görselleri duraklara asarak, fotoğraf çektirdi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar