İstanbul’da 9 Eylül Pazartesi Toplu Ulaşım Ücretsiz Olacak

istanbulda eylul alarmi toplu ulasim ucretsiz olacak
istanbulda eylul alarmi toplu ulasim ucretsiz olacak

Okulların açıldığı 9 Eylül Pazartesi günü İstanbul’da 06:00 – 14:00 saatleri arasında toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek.


2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlıyor. 16 milyon insanın yaşadığı İstanbul’da 4 milyona yakın öğrenci ders başı yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları toplu ulaşıma yönelterek trafik yoğunluğunu en aza indirgemek amacıyla alınan Meclis kararı ile 9 Eylül Pazartesi günü 06:00 – 14:00 saatleri arasında İstanbul’da toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek.

Günde 2 milyon 200 bin Yolcu

Buna göre Metro İstanbul işletmesinde bulunan raylı sistem hatlarında da ücretsiz geçiş yapılacak. Günde ortalama 2 milyon 200 bin kişinin kullandığı metro ve tramvay turnikelerinde yolcular İstanbulKart okutması yapacak ancak bu geçişlerden ücret alınmayacak.

Toplu Taşıma Kurallarına Dikkat!

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul’da basit toplu ulaşım kurallarına uyarak daha konforlu bir seyahat gerçekleştirmek mümkün. Metro İstanbul, İstanbullulara daha keyifli bir yolculuk imkanı sağlamak amacıyla toplu ulaşımda uyulması gereken kurallarına dikkat çekmek amacıyla 11 adet animasyon filmi hazırladı.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar