Konya Banliyö Hattı İçin İmzalar Atılıyor

konya banliyo hatti icin imzalar atiliyor
konya banliyo hatti icin imzalar atiliyor

Konya’nın önümüzdeki 50 yılını düşünerek atılan adımlardan Konya Banliyösü için somut adım atılıyor. TCDD ile Konya Büyükşehir Belediyesi ortak şirket kurarak banliyö hattını işletecek

GÜNDE 15 BİN YOLCU

Konya Gar-OSB arası ve Konya Gar-Kaşınhanı arası Banliyö Raylı Sistem hattının işletilmesi için TCDD ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında ortak şirket kuruluyor. Önümüzdeki günlerde atılacak imzaların ardından oluşturulacak protokolle banliyö hattı faaliyete geçirilecek. Mevcut Tren Garından Bilim Merkezi’ne kadar 12 durak ile Yüksek Hızlı Tren hattını kullanacak Konya Banliyösü, günde 15 bin yolcu taşıyacak.

12 DURAK, 20 SEFER

konya banliyo hattı duraklari
konya banliyo hattı duraklari

Günlük toplam 20 sefer planlanırken modern banliyö hattı sayesinde sanayi bölgesi ile şehir merkezi arasındaki ulaşım problemine köklü bir çözüm getirilecek. Konya Banliyösünün durakları ise; Belediye, Konya YHT Gar, Rauf Denktaş, Kule Merkez, Yeni YHT Gar, Mobilyacılar, 1.Organize, Çimento, Aksaray Kavşağı, Ana Jest Üssü, Hava Alanı, Bilim Merkezi olarak belirlendi. Diğer hat ise mevcut YHT Garı ile Kaşınhanı arasında hizmet verecek. (Pusulahaber)

Günceleme: 09/09/2019 11:24

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*