Odessa’ya Hızlı Tramvay İnşaatı İçin 47 Milyon Euro

odessaya hizli tramvay insaati icin milyon euro
odessaya hizli tramvay insaati icin milyon euro

Odessa Belediye Başkan Yardımcısı Pavel Vugelman tarafından yayınlanan mesajda Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası (EBRD), Odessa’ya hızlı tramvay inşaatı için harcanmak üzere 47 milyon € tahsis etti .

Odessa belediye başkan yardımcısı Pavel Vugelman Facebook’ta yayınladığı mesajında: “Sonunda, uzun zamandır beklenen Odessa hızlı tramvayı şehirde görünecek. Odessa hızlı tramvay ve hafif raylı sistem projesi oluşturmak için 47 milyon € değerinde efsanevi bir anlaşma imzalandı.” dedi.

Vugelman ayrıca yakın gelecekte Kuzey-Güney yüksek hızlı tramvay hattının yapımına başlanacağını belirtti. Ayrıca, kamu hizmeti kuruluşu Odesgorelektrotrans, tahsis edilen fonlarla birlikte 16 adet çok bölümlü tramvay ve en az 20 metre uzunluğunda 21 adet tramvay vagonu satın almayı ve rayları Paustovski Caddesi’nden Peresip’e kaydırmayı planlıyor.

Bu yılın Temmuz ayında, EBRD, Ukrayna’da toplu taşımacılığın gelişimini finanse etmek için toplam 250 milyon € değerinde programı onaylamış ve bunun 10 milyonu Poltava’ya tahsis edilmiştir. EBRD’nin ulaşım altyapısının gelişiminin yanı sıra Kiev’deki geri dönüşüm tesislerinin inşasını da finanse etmeye hazır olduğu belirtildi. (Ukrhaber)

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.