Eskişehir Beton Yolları İle Türkiye’ye Örnek Oldu

eskisehir beton yollari ile turkiyeye ornek oldu
eskisehir beton yollari ile turkiyeye ornek oldu

Eskişehir Beton Yolları İle Türkiye’ye Örnek Oldu; Özellikle kırsalda hayata geçirdiği beton yol çalışmaları ile birçok kuruma örnek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen 1. Beton Yollar Kongresi’nde sunum yapan tek yerel yönetim oldu. Kongrede binden fazla kişiye Eskişehir’de hayata geçirdikleri beton yol çalışmalarını anlatan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Soner Özkan, artan maliyetler sebebiyle özellikle kırsalda beton yolu tercih etmeye devam edeceklerini ifade etti.

TC Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ve Kısa adı EUPAVE olan Avrupa Beton Kaplamalar Birliği ortaklığıyla Ankara’da düzenlenen 1. Beton Yollar Kongresi’ne yurt içi ve yurt dışından birçok kurum, kuruluş ve kişi katıldı. Eskişehir’de hayata geçirdiği beton yol çalışmaları ile birçok kurum ve kuruluşa örnek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kongrede katılımcılara sunum yapan tek yerel yönetim oldu. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Soner Özkan ve ekibinin yer aldığı kongrede Özkan, katılımcılara Eskişehir’de hayata geçirdikleri beton yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Beton yolların asfalt yollara göre daha uzun ömürlü ve daha ekonomik olduğunu ifade eden Özkan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle kent merkezi dışında kalan kırsal yollarda beton yolun tercih edilmeye devam edileceğini belirtti. Kırsalda yapılan sathi kaplama olumsuzluklarını, beton yolun neden tercih edilmesi gerektiğini, beton yol uygulamasının olumlu ve olumsuz yönlerini aktaran Özkan, olumsuzlukların giderilmesi için çözüm yolları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Başkan Büyükerşen’in şehircilik anlayışına yakışır şekilde Eskişehir’i kongrede en güzel şekilde temsil ettiklerini ifade eden Özkan, kongrede sunum yapan tek yerel yönetim olmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti. Kongre sonunda hazırlanan ortak bildiride Büyükşehir Belediyesi’nin de görüşleri yer aldı.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar