Çorlu Tren Kazası Davası 21 Nisan’a Ertelendi

Çorlu Tren Kazası Davası 21 Nisan'a Ertelendi
Çorlu Tren Kazası Davası 21 Nisan'a Ertelendi

Çorlu’da 25 kişinin hayatını kaybettiği ve 340 kişinin yaralandığı tren kazasına ilişkin yargılanan 4 sanığın duruşması 21 Nisan 2020’ye ertelendi


Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, 8 Temmuz 2018 tarihinde 7’si çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği, 340 kişinin de yaralandığı tren katliamının Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan davanın 4.duruşması geniş katılım dolayısıyla Çorlu Halk Eğitimi Merkezi’nde gerçekleştirilmeye başlandı. Duruşma öncesi katliamda hayatını kaybedenlerin aileleri ve çok sayıda kişi Çorlu Santral Parkı’ndan duruşmanın görüleceği yere doğru adalet yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sanık savunmaları ile müşteki ve mağdurların ifadelerinin alınmasının ardından 12.45’te ara verilmesinin ardından öğleden sonra devam eden duruşmada Müşteki beyanlarının ardından savcı mütalaayı açıkladı. Mütalaada mağdur ve müştekilerin katılma talepleri kabulüne, baroların katılma talebinin reddine, YTÜ’ye tekit edilmesine, tanık Mümin Karasu için talimatın beklenmesine, sanıkların tutuklanma yönündeki taleplerin reddine ve adli kontrolün devamına, bilirkişi heyetinin kesinleşmesinin ardından olay mahalinde keşfe çıkılmasına, dosyadaki eksiklerin tamamlanmasına karar verildi. Mahkeme heyeti ise ara kararını açıklamak için ara verdi.

Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti bazı taleplerin reddine bazı taleplerin kabulüne karar vererek duruşmayı 21 Nisan’a erteledi.

Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesince halk eğitim merkezi salonunda görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14. Demir Yolu Bakım Müdürü Turgut Kurt, Çerkezköy Yol Bakım ve Onarım Şefi Özkan Polat, köprüler şefi Çetin Yıldırım ve hat bakım onarım memuru Celaleddin Çabuk, kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve yaralananlar ile tarafların avukatları katıldı.İlk yorum yapan olun

Yorumlar