Diyanet İşleri Başkanlığı PDR Öğretmeni Alımı Yapacak

diyanet isleri baskanligi sozlu mulakatla personel alimi yapacak
diyanet isleri baskanligi sozlu mulakatla personel alimi yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı, öğrenim durumu ve adedi belirtilen kadrolara 2018 ve 2019 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı çağrılacak adaylar için yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre açıktan 60 Öğretmen (PDR) alımı yapılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı duyuruya göre; KPSS puanına göre münhal bulunan kadro sayısının 3 katı aday çağrılarak sözlü sınav başarı sırasına göre açıktan 60 PDR öğretmeni alımı yapılacak. “KPSSP121” puan türünde en az 70 puan şartı aranacak adaylar, 4-17 Aralık tarihleri arasında diyanet.gov.tr adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurabilecek. PDR öğretmen adaylarının, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne gitmeleri gerekiyor.

MÜNHAL KADRONUN
Sınıfı Unvanı Teşkilatı Derecesi Öğrenim Durumu
(Lisans Programı)
Puan
Türü
Adedi
Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı Öğretmen (PDR) Taşra 9 ·     Rehberlik        ve        Psikolojik Danışmanlık,
·     Psikolojik     Danışmanlık     ve Rehberlik,
·     Psikolojik     Danışmanlık     ve Rehberlik Öğretmenliği
KPSSP121 60

BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Üniversitelerin lisans düzeyinde tabloda belirtilen bölümlerinin birisinden mezun olmak,

3. 2018 ve 2019 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP121 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 04/12/2019–17/12/2019 tarihleri arasında
(https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresi üzerinden sınav başvuru formunu dolduracaklardır.

2. Başvuru formunu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 04/12/2019–17/12/2019 tarihleri arasında saat 08.30-16.30 arası şahsen müracaat edeceklerdir.

İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurtdışındakiler ile askerlik görevini yapmakta olanların başvurularını, üçüncü şahıslar yaptırabilecektir.

3. İl veya ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.

4. Başkanlığımız (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurmayan ve il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların başvuru talepleri dikkate alınmayacaktır.

5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

6. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

7. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar