Kayseri Erciyes Taylandlı Turizmcilerle Tanıtıldı

Kayseri Erciyes Taylandlı Turizmcilerle Tanıtıldı
Kayseri Erciyes Taylandlı Turizmcilerle Tanıtıldı

Kayseri Erciyes, yeni turizm ve tanıtım stratejisi kapsamında pazar olarak belirlenen Tayland’da turizm profesyonellerine tanıtıldı.

Türk Hava Yolları Kayseri Müdürlüğü girişimi ile Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen Kayseri-Erciyes tanıtım toplantısında Kayserili turizm acenteleri ve otel yetkilileri Tayland’da faaliyet gösteren turizm acentelerinin temsilcileri ile buluştu.

Turizmlerin bir araya geldiği organizasyonda işbirliği potansiyeli değerlendirildi. Erciyes başta olmak üzere Kayseri’nin tabi güzellikleri bölgenin sahip olduğu turistik ve kültürel zenginlikler anlatıldı, bire bir görüşmeler sağlandı.

Tayland’dan Türkiye’ye gitmek isteyen çok kişi olduğunu belirten Türkiye’nin Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün, “Tayland’da genellikle insanların aklına Türkiye deyince Kapadokya geliyor ve Kapadokya’dan çok etkilendiklerini görüyorum. Burada yapılan sunumlar ve Kayseri tanıtımıyla birlikte Kapadokya’ya gidecek olanların yolunu Kayseri’ye çevireceğinden eminim” dedi.

THY Kayseri Müdürü Fatih İnan ise “Kayseri tanıtım çalıştayının ilk aşamasını bu toplantıyla gerçekleştirdik. İkinci aşamada Taylandlı acenteleri Kayseri’de ağırlamak istiyoruz. Bundan sonra da satışlara başlamayı planlıyoruz. Hatta THY olarak Tayland-Kayseri uçuşları için özel bir fiyat çıkarmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Tayland’daki programa katılan Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da turizm operatörlerine Erciyes’in sahip olduğu kayak altyapısı ve bölgenin sunduğu imkânlar ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Erciyes için uluslararası tanıtım ağını her geçen gün genişlettiklerine işaret eden Dr. Murat Cahid Cıngı, “Erciyes AŞ olarak her gün yeni pazarlara ulaşmaya çalışıyoruz. Güneydoğu Asya da bunlardan biri. Çünkü bu bölgeden çok sayıda insan Kapadokya’ya geliyor. Bu bölgelerde yapılacak tanıtım faaliyetleriyle Kapadokya’ya gelen misafiri birkaç gün Erciyes’te konaklatabiliriz. Bunun için THY ile birlikte bir pazarlama stratejisi belirledik. Bunun bir yansıması olarak da Kayseri’deki turizmcilerle birlikte Bangkok’ta Erciyes’i tanıttık. Bu vesile ile Tayland’ın ve bölgenin büyük turizm acenteleri ile görüşmeler sağlandı. Acentelere Kapadokya’ya gönderdikleri turistleri Erciyes’te de ağırlayabileceğimizi, bunun altyapısının hazır olduğunu anlattık” dedi.

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar