En Çok Eşya Kabataş Bağcılar Tramvay Hattında Unutuldu

en cok esya kabatas bagcilar tramvay hatti unutuldu
en cok esya kabatas bagcilar tramvay hatti unutuldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa’ya gelen bildirimlere göre 2019 yılında 4.043 kişi metro ve tramvaylarda eşyasını unuttu. En çok eşya unutulan hat Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı olurken en çok unutulan eşya ise çanta. İstanbullular’ın 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyaz Masa’ya en çok yaptığı başvurulardan biri kayıp eşya bildirimi oldu. Başvurulara göre; 2019 yılında 4 bin 43 kişi metro, tramvay ve füniküler gibi raylı ulaşım araçlarında bir eşyasını unuttu.

İlk sırada Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı var…Metro İstanbul’un Beyaz Masa verilerinden derlediği bilgilere göre, en çok eşya unutulan hat 1202 vaka ile  Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı oldu. Bunu 724 vaka ile Yenikapı-Hacıosman, 601 vaka ile Yenikapı-Atatürk Havalimanı, 438 vaka ile  Yenikapı-Kirazlı metro hatları izledi.

3 bin 95 yolcu çantasını kaybetti…

Yıl boyunca İBB ekiplerine raylı sistemlerle ilgili gelen başvurularda vatandaşlar en fazla çantalarını kaybettiklerini bildirdi. 3 bin 95 yolcu çantasını araç veya istasyonlarda kaybettiğini bildirdi. Çantadan sonra en çok unutulan eşya 643 vaka ile elektronik eşyalar oldu. 202 yolcu parasını, 91 yolcu altınını, 12 yolcu ise dövizini istasyon ve araçlarda kaybettiği bilgisini verdi.

273 eşya bulunup sahibine verildi…

2019 yılında İBB Beyaz Masa ekiplerine kayıp eşya başvurusu yapan 4 bin 43 kişiden 273’ünün kaybettiği eşya Metro İstanbul personeli ve güvenlik güçlerinin çalışmasıyla bulunarak sahiplerine iletildi. Toplu taşıma araçlarında yaşanan kayıp ve hırsızlık gibi olaylarda yolcular; olayın yaşandığı istasyon amirliğine giderek ya da 153 Beyaz Masa Hattı’nı arayarak başvurularını yapabilirler. Araçlarda unutulan eşyalar günün sonunda Kayıp Eşya Bürosu’na gönderiliyor. Beyaz Masa’da kayıtlı başvurulara göre bu eşyalar arasında inceleme yapılıyor ve başvurunun ertesi günü yolcuya bilgi veriliyor. 15 gün boyunca kayıp ihbarı yapılmayan eşyalar İETT Kayıp Eşya Bürosu’na gönderiliyor.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar