Tren İle Kapadokya’dan Tahran’a Nasıl Gidilir?

tren ile kapadokyadan tahrana nasil gidilir
tren ile kapadokyadan tahrana nasil gidilir

Kapadokya’yı ziyaret etmek, başka bir evreni ziyaret etmek gibidir. Ülkemizde böyle olağan üstü bir yer olduğu için kesinlikle şanslıyız. Burada yeraltı şehirlerinde yürüyüş yapabilir, taş kayalar arasında olağanüstü fotoğraflar çekebilir, muhteşem manzaralı vadiler arasında dolaşabilir ve bir mağara evinde kalabilirsiniz. Öte yandan, İran Cumhuriyeti’nin başkenti Tahran da kültürel mirası ile ünlüdür ve dünyanın her yerinden turistler tarafından ziyaret edilir.


Kapadokya’dan Tahran’a ulaşmanın en ilginç ve kullanışlı yolu tren yolculuğudur. Doğrudan uçuş bağlantısı olmadığından ve araba yolculuğu yorucu olduğu için, çoğu gezgin Transasya Ekspresi ile seyahat etmeyi tercih ediyor. Bunun çeşitli nedenleri var ama ilki manzara. Yolculuk sırasında el değmemiş doğanın saf güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. İkincisi, araba kiralamayla uğraşmak ve bir gece kalacak bir yer bulmak konusunda endişelenmek zorunda kalmazsınız, çünkü tren kompartmanınızda rahat bir yatağa sahip olacaksınız. Son olarak, İran ve Türkiye halkları birbirlerine benziyorlar. Bu tren yolculuğunda sıcakkanlı bölge halkı ile yakın temas kurabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar kurarken onlardan çok şey öğrenebilirsiniz.

Kapadokya, Transasia Express’in durduğu Kayseri tren istasyonuna yakın bir konumdadır. Bu tren istasyonuna ulaşım transfer araçları ile sağlanmaktadır. Kayseri tren garı İran başkentine yolculuğunuzun başladığı yer. Transfer sonrasında 4 kişilik kompartımanlarla son derece konforlu bir tren size bekliyor olacak. Ertesi gün öğleden sonra, Van gölündeki bir feribot yolculuğuna çıkacaksınız. Birkaç saat içinde feribot, İran treninin sizi karşıladığı Van’a ulaşır. Transasya Ekspresinde her vagonun sonunda bir yemek arabası ve ortak tuvaletler bulunmaktadır.

Transasia Express’in tüm yolcularına muhteşem manzaralar, canlı duygular,
yeni arkadaşlar, unutulmaz anılar ve daha fazlasını sunulabilir. Daha fazla bilgi edinmek istermisiniz? Tüm bilgileri buradan kontrol edebilirsiniz (https://transasiatrain.com/train/cappadocia-tehran-train-ticket/)

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar