İstanbullular Akıllı Telefonlarını İstanbulkart Olarak Kullanabilecek

istanbullular akilli telefonlarini istanbulkart olarak kullanabilecek
istanbullular akilli telefonlarini istanbulkart olarak kullanabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi BELBİM A.Ş.’nin geliştirdiği yeni uygulamayla İstanbullular, akıllı telefonlarındaki karekod sistemiyle toplu taşıma araçlarına binebilecek.


Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’in düzenlendiği  TÜYAP Kongre Merkezi’nde stant açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi BELBİM A.Ş. yaptığı tanıtımla İstanbulluların, Mart ayı içerisinde başlayacak uygulama ile akıllı telefonlarını ulaşımda İstanbulkart olarak kullanabileceklerini bildirdi.

İlk Uygulama Metrobüs’te Başlayacak

İstanbulkart ulaşım kartı olmaktan çıkıp şehirdeki bütün hizmetlerin alınabileceği bir araca dönüştürülüyor.  Yakında İBB’nin bütün hizmetlerinde İstanbulkart bir ödeme aracı olarak kullanılacak. Aynı zamanda ulaşım için de yeni teknolojik gelişmeler devam ediyor. İndir, yükle, okut, geç mottosuyla artık mobil uygulamalarda karekod uygulamasıyla İstanbullular telefonlarını ulaşımda kullanabilecek. İlk uygulama Mart ayı içerisinde metrobüs üzerinde olacak. Sonra da metro, vapur, Marmaray gibi diğer ulaşım araçlarında da kullanabilecek. Vatandaşlar cebinde plastik bir kart taşımadan telefonuyla istediği yerde ulaşım hizmetlerinden faydalanacak.

 


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar