TCDD Emeklisi Babanın Evine Şehit Ateşi Düştü!

tcdd emeklisi babanin evine sehit atesi dustu
tcdd emeklisi babanin evine sehit atesi dustu

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit düşen, Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut’un (39) Banaz İlçesi Büyükoturak Köyünde yaşayan ailesine giderek şehadet haberi paylaştı.


Şehidin Büyükoturak köyündeki baba evine gelen Uşak Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Uşak İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Uşak İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, AK Partili Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, şehadet haberini TCDD’den emekli işçi baba Ahmet Turgut ve anne Sultan Turgut’a verdi. Şehidin ailesi ve yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etmeye çalıştı. Turgut ailesinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı. Ailenin 3 çocuğundan en büyüğü olan Şehit Uzman Çavuş Ali Turgut’un bekar olduğu öğrenildi.

Saldırıyı lanetleyen Vali Funda Kocabıyık, “Acımız büyük, başımız dik, yüreğimiz öfke dolu. Saldırıda şehitlik mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin, gözü arkada kalmasın, geride bıraktıkları anneleri, babaları, kardeşleri, eşleri, çocukları bizlere emanet. Dünya durdukça kahramanlarımızı gururla ve minnetle anacağız. Devletimiz, ordumuz, bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri inlerinde bulup, en ağır şekilde cezalandıracak, kimsenin en ufak endişesi olmasın” dedi.

tcdd emeklisi babanin evine sehit atesi dustu
tcdd emeklisi babanin evine sehit atesi dustu

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar