Bakan Varank’tan İzmir OSB’ye Bağlantı Yolu Sözü

bakan varanktan izmir osbye baglanti yolu sozu
bakan varanktan izmir osbye baglanti yolu sozu

İTOB Yönetim Kurulu Başkanı Acar, Bakan Varank’a İTOB’da Kovid-19 testi yapılmasını teklif etti. Öte yandan Acar, otoyol bağlantı yolu sözü aldı


335 adet OSB, 55.000 adet fabrika ve 2.000.000 çalışanın temsil edildiği OSBÜK nezdinde gerçekleşen Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeleri Yönetim Kurulu Video Konferansına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Osbük Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Memiş Kütükçü’nün yanısıra OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu üyeleri katıldı.

Yüksek koordinasyon kurulu üyesi olan Yönetim Kurulu Başkanı Onur Acar’ında katılım sağladığı toplantıda Covid-19 virüsü Tedbirlerinin yanısıra, Nefes Kredisi, Teiaş İletim Sistemi Kullanım Bedeli, Doğalgaz Tüketimleri, Elektrik Tüketimleri, Reaktif Enerji Cezası, Yekdem Maliyetleri başta olmak üzere , sokağa çıkma yasağının üretime etkisi, Kısa Çalışma Ödeneği, Koronovirüs testi, Kredi Garanti fonu, Maske temini gibi farkı konularında görüşüldüğü toplantıda sanayicilerin bu zor zamanlarında üretimlerine ara vermeden çalışmalarına destek olabilmek adına istişarelerde bulunuldu.

Yoğun gündemin yer aldığı toplantının ülkemiz sanayisine katkı sağlaması, sanayicilerimizin önünün açılarak , finansal anlamda olanakların genişletilmesi konusunda OSB’ler adına talepler bakan ve Cumhurbaşkanı başdanışmanına koordinasyon kurulu üyeleri aracılğıyla iletilmiştir.

Toplantı sonunda ise Sayın Sanayi ve Teknoloji bakanımız Mustafa Varank’a Kovid-19 testinin İzmir’de ilk OSB’mizde yapılmasını teklif ettik. Otobandan bölgemize yol bağlantısının hızlandırılması konusunda da talepte bulunduk. Dosyanın son güncel halinin kendisine iletilmesi halinde Varank tarafından en süre sürede dönüş yapılacağını sözünü aldık” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar