Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Sefer Saatleri ve Sefer Sayısı

ankara istanbul yuksek hizli tren sefer saatleri
ankara istanbul yuksek hizli tren sefer saatleri

Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Treni ya da Ankara – İstanbul YHT, azami 250 km/sa hıza uygun Ankara – İstanbul YHD hattı üzerinde yer alan 623,894 km (387,7 mi) uzunluğundaki Ankara YHT Garı – Halkalı güzergâhında TCDD Taşımacılık tarafından işletilen Yüksek Hızlı Trendir.

  • Ancak YHD hattının Pamukova – Arifiye arasında yapımı devam eden kısmında YHT seferleri için konvansiyonel hatlar kullanılmakta ve azami hız 160 km/saat’e kadar düşmektedir.

YHT hattı, Ankara – İstanbul yüksek hızlı demiryolunun Eskişehir – Pendik etabının tamamlanmasının ardından 25 Temmuz 2014’te Ankara Garı – Pendik güzergâhında hizmete girmiş, 12 Mart 2019’da ise Marmaray projesinin hizmete girmesiyle birlikte Ankara YHT Garı – Söğütlüçeşme/Halkalı güzergâhında hizmet vermeye başlamıştır.

29 Ekim 2016 itibarıyla YHT seferlerinin başlangıç/bitiş noktası Ankara YHT Garı olmuştur.

Ankara İstanbul YHT İstasyonları

İstanbul – Konya YHT hattının 14 istasyonu bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla (Ankara kalkışlı olarak) Ankara YHT Garı, Eryaman YHT Garı, Polatlı YHT Garı, Eskişehir Garı, Bozüyük YHT Garı, Bilecik YHT Garı, Arifiye, İzmit Garı, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı’dır.

Ankara İstanbul YHT Sefer Saatleri

Her gün karşılıklı olarak 1 tanesi Ankara YHT – Halkalı ve 7 tanesi Ankara YHT – Söğütlüçeşme olmak üzere 8 sefer yapılmaktadır.

  • Koronavirüs tedbirleri kapsamında sefer sayısı geçici olarak 4’e düşürülmüştür.
Ankara YHT Kalkış Söğütlüçeşme Varış Halkalı Varış Sefer Süresi
06:00
10:37
4 saat 37 dakika
08:00
12:40
4 saat 40 dakika
09:40
14:25
4 saat 45 dakika
11:30
16:05
4 saat 35 dakika
12:20
17:04
4 saat 44 dakika
15:30
20:00
4 saat 30 dakika
17:05
21:48
22:32
5 saat 27 dakika
19:10
23:40
4 saat 30 dakika
Halkalı Kalkış Söğütlüçeşme Kalkış Ankara YHT Varış Sefer Süresi
06:00
10:40
4 saat 40 dakika
06:00
06:49
11:20
5 saat 20 dakika
09:30
14:15
4 saat 45 dakika
11:30
16:01
4 saat 31 dakika
13:30
18:10
4 saat 40 dakika
15:30
20:04
4 saat 34 dakika
16:50
21:36
4 saat 46 dakika
17:50
22:38
4 saat 48 dakika

Türkiye Hızlı Tren Haritası



sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar