Rüya Gibi Bir Tren Yolculuğu İçin 6 Öneri

ruya gibi bir tren yolculugu
ruya gibi bir tren yolculugu

Uzun tren yolculukları artık sadece bir yerden başka bir yere ulaşmak amacı taşımanın ötesinde, romantik bir tatil kaçamağına dönüştü. Sürekli karşınıza çıkan o müthiş manzara fotoğrafları, tren seyahatlerini ballandıra ballandıra anlatan seyyahlar, kitaplardan ve filmlerden hafızanızda kalanlar… Hepsi sizi bugüne hazırladı. Artık koltuğunuza yerleştiniz, elinizin altında kitaplar, kulağınızda müzik, gözünüz dışarıda. Tren yavaş yavaş hareket ediyor ve içinizi hiç aceleci olmayan ve kendinden emin bir heyecan kaplamış durumda. Her şey mükemmel olacak ve ömrünüz boyunca bu yolculuğu keyifle, gülümseyerek anlatacaksınız. Belki bu sizin uzun zamandır beklediğiniz ilhamınız olacak ve artık bir şeyler yazmaya bile başlayacaksınız.


Hepsi kulağa ne de hoş geliyor, öyle değil mi? Gerçekten de öyle olabilir. Yine de hayalleri birkaç dakikalığına da olsa bir kenara bırakın ve konforlu bir tren yolculuğu için bu önerilere kulak verin.

Doğru koltuğu seçtiğinizden emin olun.

Trenlerde pek çok oturma seçeneği sunulmaktadır. Eğer taşıt tutması gibi bir ihtimal sizin için söz konusu ise, risk almayıp düz gidebileceğiniz bir koltuk seçmeniz çok önemli. Hem nereye gittiğini görmek, oldukça makul bir talep. Diğer yandan; uçak, otobüs seyahatlerinde olduğu gibi tren seyahatlerinde de pencere kenarında olmak daha avantajlı olabilir. Rahatlıkla, çevrenin size sunduğu güzellikleri seyredebilir, hem de biraz dinlenmek istediğinizde başınızı, omzunuzu buraya dayayıp kısa bir uyku çekebilirsiniz.

Yanınıza ihtiyaca yönelik seyahat desteği almayı göz önünde bulundurun.

Trenlerdeki koltuk aralıkları uçak veya otobüslere kıyasla çok daha geniş olabilir ancak örneğin bacaklarınız kısa ise, ayaklarınızın altına yerleştirebileceğiniz şişirilebilir desteklerden edinmek, size birinci sınıf bir seyahat deneyimi yaşatabilir. Veya boyun hassasiyetiniz varsa, boyun desteği veya küçük bir yastık, gece olduğunda veya sadece kısa bir şekerlemeye ihtiyaç duyduğunuzda hayat kurtarıcı olabilir.

Kendi eğlenceniz de elinizin altında olsun.

Evet, bu sıradan bir seyahat değil. Bir kalem bir kağıt belki bir de kitap, yeter de artar diye hayal ediyor olabilirsiniz bu seyahati, seyrettiğiniz onca filmden esinlenerek ancak yine de elinizin altında, sevdiğiniz müzikler, filmler, kitapları depoladığınız bir tabletin olması, ummadığınız anlarda hayat kurtarıcı olabilir. Sevdiğiniz şarkıları youtube dan cihazınıza indirmek için mp3 donusturucu (www.flvto.biz/tr64/) yü kullanabilirsiniz. Ayrıca youtube dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz pek çok sesli kitap alternatifinin olduğunu da unutmayın. Bunun için şu linke giderek (www.flvto.biz/tr64/youtube-to-mp3/) youtube video indir özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz kısa diziler veya yolculuk süreniz görece uzunsa belki birkaç filmi de önceden www.flvto.biz/tr64/youtube-to-mp4/ sayesinde indirerek, yolculuğunuz esnasında internet bağlantısı sıkıntısı yaşamadan seyredebilirsiniz.

Yanınızda kendi atıştırmalıklarınızı getirin.

Bazı lüks hatlarda, böyle bir endişe duymak yersiz olabilir ancak pek çok sefer için, bir şeyler atıştırmak istediğinizde, aklınızdakini kolayca bulamayabilirsiniz. Dahası, bu müthiş manzaranın keyfini çıkartmak dururken, atıştırmak için bir şeyler aramak zahmetine neden giresiniz. Bunun için çantanızda favori atıştırmalıklarınızdan bulundurun. Ayrıca, uçak seyahatlerinde olduğu gibi bir likit taşıma kısıtlaması, neyseki trenlerde bulunmuyor. Dolayısı ile en sevdiğiniz mis kokulu kahve ile yolculuğunuza başlamak veya birkaç saat geçtikten sonra enerji ve vitamin deposu ev yapımı meyve sularınızı yanınıza almış olmak size artı konfor sağlayacaktır.

Rahat kıyafetler giydiğinizden emin olun.

Bu sizin mutlaka yapılacaklar listenizdeki bir madde belki de, maceranın da aksiyonunda ta kendisi. Bir moda şovuna dönüştürmeye çalışmanın pek de anlamı yok, ne dersiniz? İçinde kendinizi rahat hissettiğiniz kıyafetlerle, yolculuk esnasında her şey çok daha tolere edilebilir gelecektir, buna inanın.

Ferahlayın ve yenilenin.

Trende geçen uzun bir günün veya gecenin ardından, kendinizi ferahlatmak çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bunun için yanınızda alkolsüz ve su bazlı temizlik mendilleri, diş macunu ve fırça, belki bir deodorant bulundurmak iyi fikir olabilir.

Keyifli yolculuklar dileriz.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar