Yozgat Valisi Polat Yerköy YHT Şantiyesinde İncelemelerde Bulundu

yozgat valisi polat yerkoy yht santiyesinde incelemelerde bulundu
yozgat valisi polat yerkoy yht santiyesinde incelemelerde bulundu

Yozgat Valisi Ziya Polat, İnandık Barajı inşaatı ve Ankara-Yozgat-Sivas YHT hattı Yerköy şantiyesinde incelemelerde bulundu.


İlçe ziyaretleri kapsamında gezilerini sürdüren Vali Polat Yerköy ilçesine gitti. Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Polat, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca ve Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz’dan bilgi aldı.

İnandık ’ta Çalışmalar Devam Ediyor

İnandık Barajı inşaatında incelemelerde bulunan Vali Polat, barajın 31.1 milyon metre küp su tutma kapasitesine sahip olacağını belirterek, tamamlandığı zaman 2 bin 875 hektar tarım arazisini sulayacağını söyledi.

Vali Polat YHT Şantiyesinde İncelemelerde Bulundu

Daha sonra Ankara-Yozgat-Sivas YHT hattı Yerköy şantiyesine geçen Vali Polat, incelemelerde bulunarak çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Polat, hızlı trenin önemli bir yatırım olduğunu belirterek, ilimize büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Şehit Ailemiz Unutulmadı

Vali Ziya Polat, 2004 yılında Hakkâri’de mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Asteğmen Süleyman Şahin’in Yerköy’de oturan ailesini ziyaret ederek şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diledi.

Esnafları Ziyaret Edip Vatandaşlarla Sohbet Etti

İlçe esnafını da ziyaret eden Vali Ziya Polat, vatandaşlarla ve esnafla bir süre sohbet edip hatırlarını sorarak hayırlı işler diledi. Vali Polat, ilçe halkına maske mesafe ve temizlik kurallarına mutlak riayet edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar