Afyon Tarihi Gar’ında TCDD 164. Yıl Kutlaması Yapıldı!

Afyon Tarihi Gar'ında TCDD 164. Yıl Kutlaması Yapıldı!
Afyon Tarihi Gar'ında TCDD 164. Yıl Kutlaması Yapıldı!

TCDD 7. Bölge Müdürü Âdem Sivri beraberindekilerle, TCDD’nin 164’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’i ziyaret etti. Sivri, ziyarette Vali Çiçek’e TCDD’nin 164 yıllık tarihini, 7. Bölge Müdürlüğü olarak Afyonkarahisar da gerçekleştirilen faaliyet ve projeleri anlattı.


Nazik karşılaması ve misafirperverliği için Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür eden TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, TCDD’nin kargo, lojistik, yük ve yolcu taşımacılığı, hızlı tren alanlarında geldiği nokta ve bölgede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Ülkemize Değer Katıyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gökmen Çiçek: “Gönülleri, şehirleri, kasabaları, köyleri birleştiren demirin yolculuğu bugün 164. Yaşında. Bizim kültürümüzde demiryolunun ayrı bir kıymeti vardır. Demiryolları gittiği yere kültür, zenginlik, esenlik, hasret ve özlem taşır demiryolları. Hızlı trenlerden modern gar ve istasyonlara, lojistik merkezlerden denizin altından bizi Avrupa’ya taşıyan Marmaray’a kadar pek çok önemli proje ile ülkemize değer katan Devlet Demiryollarının 164. Yılını kutluyor, tüm çalışanlarına kolaylıklar diliyorum” dedi.

Ali Çetinkaya Garında 164.Yıl Dönümü Kutlaması Gerçekleştirildi

Öte yandan TCDD’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Ali Çetinkaya Garı’nda 7. Bölge Müdürü Âdem Sivri, Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdürü Murat Durkan, Servis Müdürleri ve personelin katılımı ile kutlama töreni gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören Bölge Müdürü Sivri’nin, TCDD’nin tarihsel serüveninde üstlendiği vizyon ve gerçekleştirdiği faaliyetleri içeren konuşması ile devam etti. Demiryolları öyküsünün 23 Eylül 1856’da İzmir-Aydın hattında başladığını belirten Sivri, “Cumhuriyet ile birlikte Osmanlı İmparatorluğu’ndan milli sınırlar içerisinde kalan 4 bin kilometrelik demiryolu devir alınmıştır. Yabancı devletlerin elindeki hatlar millileştirilmiştir. Tren sevilen değil, tercih edilen bir araç haline gelmiştir. TCDD 164 yıldır sadece yolcuları bir yerden bir yere ulaştırmakla kalmamış, sosyal ve kültürel hayata önemli katkılar sağlamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de ekonomik, sosyal ve kültürel sorumluluğumuzu devam ettiriyoruz.”dedi.

STK’larla İstişare Yapıldı

Törenin ardından; Demiryolu Sendikası, Dernek Başkanları ve Yönetimleri ile TCDD Sosyal Tesisleri Vagon Kafe ve Kır Bahçesinde bir araya gelen Bölge Müdürü Âdem Sivri, başkanlarla karşılıklı görüş alış verişinde bulunup, çalışanlarla ilgili istişareler yaptı. Sivri, demiryolları için birlik beraberlikle çalışmayı temenni ettiğini sözlerine ekledi.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar