Beijing Shanghai Yüksek Hızlı Treninde Sessiz Vagon Dönemi Başladı

Beijing Shanghai Yüksek Hızlı Treninde Sessiz Vagon Dönemi Başladı
Beijing Shanghai Yüksek Hızlı Treninde Sessiz Vagon Dönemi Başladı

Beijing ile Shanghai arasında işleyen yüksek hızlı trenlerde sessiz vagon uygulaması başladı. Amaç, yolcuların sesin çok daha az olduğu vagonlarda yolculuk yapmasını sağlamak…


Beijing Shanghai Yüksek Hızlı Demiryolu tarafından yapılan açıklamaya göre, bu vagonlarda geçerli kurallara uymaya istekli yolcular, bilet rezervasyonlarını resmi internet sitesi olan 12306.cn veya buna ait mobil uygulama üzerinden yaptırırken ‘sessiz vagon’ seçimini yapabilecek.

Sessiz vagonlarda video sesi bulunmayacak ve anonslar daha alçak sesle yapılacak. Vagonun iki ucundaki kapılar kapalı tutularak giriş/çıkış hollerindeki gürültünün vagonun içine yansıması engellenecek. Yolculara sessiz vagonlarda geçerli olan davranışlar konusunda bilgilendirme yapılacak. Şirket, esnek bir fiyatlandırma mekanizması oluşturarak treni işe gidip gelmek için kullananların yanı sıra sık seyahat edenlere daha indirimli bilet satacak.

Başkenti Shanghai’ye bağlayan toplam 1.318 kilometrelik Beijing-Shanghai yüksek hızlı tren hattı, 30 Haziran 2011 tarihinde hizmete kondu. Haziran 2020’de açıklanan bilançoya göre, bu hatta 1 milyon 110 bin adet sefer tam bir güvenlik içinde gerçekleşti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar