PUHU Dinleme ve Kestirme Sistemi, TSK’ya Elektronik Harpte Üstünlük Sağlıyor

PUHU Dinleme ve Kestirme Sistemi, TSK’ya Elektronik Harpte Üstünlük Sağlıyor
PUHU Dinleme ve Kestirme Sistemi, TSK’ya Elektronik Harpte Üstünlük Sağlıyor

TSK’ya elektronik harpte üstünlük sağlayan PUHU taşınabilir dinleme ve kestirme sistemlerinin ilk teslimatları bu yıl içinde gerçekleştirilecek.


PUHU Taşınabilir Dinleme ve Kestirme Sistemi, yüksek performansı ile taktik saha birliklerini desteklemek için ideal bir çözümdür. PUHU, kompakt yapısı, kullanıcı dostu arayüzü ve kolay taşınabilme özelliği sunmaktadır.

PUHU, özel geliştirilmiş kestirme algoritmaları ve sinyal işleme kabiliyetleri ile yüksek yön doğrulukları elde etmekte olup, benzer boyutlardaki sistemlerden beklenen performansı fazlasıyla karşılamaktadır. Geniş bant spektrum tarama özelliği ile PUHU, muhasım birliklerin “Modern Dalga Şekillerini” de içeren V/UHF frekans bandındaki haberleşme sinyallerinin tespitini, dinlenmesini ve yerinin kestirilmesini başarılı şekilde yerine getirmektedir. PUHU ayrıca, diğer Elektronik Harp ve Komuta Kontrol sistemleri ile birlikte bütünleşik çalışabilmektedir.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla PUHU’nun yerli ve milli donanımlarla drone tespiti de yapabileceğini belirten Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir sistem ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“PUHU taşınabilir dinleme ve kestirme sistemleri son operasyonlarda etkin şekilde kullanılarak TSK’ya elektronik harpte önemli üstünlük sağladı. Bu süreçte PUHU’ya ek yetenekler kazandırılması için AR-GE çalışmaları devam etti ve teknolojik ilerlemeler kaydedildi.

PUHU, artık yerli-milli yazılım ve donanımlarla drone tespit kabiliyeti kazanacak. Uzaktan komuta ve işletim özelliğine de kavuşacak sistemin araç üzerine entegre mobil versiyonu üretilecek. Yeni PUHU’nun ilk teslimatlarını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

Kaynak: DefenceTurksohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar