Sinop Havalimanı Erişilebilirlik Belgesi Aldı

Sinop Havalimanı Erişilebilirlik Belgesi Aldı
Sinop Havalimanı Erişilebilirlik Belgesi Aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Sinop Havalimanına “Erişilebilirlik Belgesi” verildi. Böylece bu belgeyi alan havalimanı sayısı 23’e yükseldi.


Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020 yılı “Erişilebilirlik Yılı” ilan edilmişti. Bu çerçevede havalimanları da hareket kabiliyeti kısıtlı yolcuların daha rahat erişim sağlayabilmelerine yönelik hizmetlerini iyileştirdi.

Bu kapsamda Sinop Havalimanında da gerekli düzenlemeler hızlı bir şekilde tamamlandı. Sinop İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunca yapılan denetimlerde gerekli koşulları yerine getirdiği belirlenen Sinop Havalimanı “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandı.

Düzenlenen belge, 23.10.2020 tarihinde yapılan Sinop İli 4. Dönem Koordinasyon toplantısı açılışında Vali Erol Karaömeroğlu tarafından Havalimanı Müdürü Taylan Öncel’e verildi.

Erişilebilirlik Belgesi, hareket kabiliyeti kısıtlı misafirlerin yolcu dostu uygulamalardan engelsiz faydalanmaları ve daha rahat erişim sağlayabilmelerine yönelik yapılan denetimler sonucunda havalimanlarına veriliyor.

Öte yandan yolcu dostu havalimanlarında hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten; bebekli, hamile ve daha hızlı erişim gereksinimi bulunan hasta yolcuların işlemlerini kolaylaştırmak kuruluşun öncelikleri arasında yer alıyor.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar