Durdurulan Tren Seferleri İnsanları Otobüs Yolculuğuna Yöneltti

turkiyeotobusfirmalari
turkiyeotobusfirmalari

2019’un son aylarından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle yaşam şartları ister istemez değiştirildi. Artan önlemler ve pandemiye uyum sağlama amacıyla, en çok etkilenen sağlık sektörü olurken diğer çalışma alanları, ticaret merkezleri, eğitim kurumları, restoran, kafe ve en nihayetinde ulaşım sektörü de bu süreçten maalesef nasibini aldı. Salgının yayılmasını engellemek amacıyla insanlar arasında mesafe kuralları öne çıkarken, seyahat kısıtlamaları da yaşam koşullarını ister istemez zorlamakta. En çokta düzenli yolculuk yapan kişiler bu kısıtlamalardan etkilendi. Hemen hemen bütün ulaşım araçları tedbirler çerçevesinde faaliyetlerine devam ederken tren seferlerinin durdurulması, tren yolculuğunu düzenli kullanan yolcuları derinden etkiledi.


Online otobüs bileti satış sitesi TurkiyeOtobusFirmalari.com’un yaptığı araştırmaya göre pandemi nedeniyle durdurulan tren seferleri, günlük hayatında demiryolu ulaşımını sıklıkla kullanmak durumunda olan insanları mecburen otobüs yolculuğuna yöneltti. Komşu il ve ilçelerde yaşayanlar için iş, eğitim ya da kişisel sebeplerden dolayı ulaşımını trenle gerçekleştirenler, bu durumda oldukça mağdur oldular. Ayrıca yine sitenin yaptığı araştırma sonucunda, tren istasyonlarının bulunduğu bölgelerdeki esnaf da mevcut durumdan olumsuz etkilendiği için ekonomik anlamda zorda kaldı.

Konu ile ilgili görüşülen ve fikri alınan esnaflar ve iş yeri sahipleri, bölgesel ve şehir içi demiryolu ulaşımının mesafe kuralları gözetilerek de olsa gerçekleştirilmesini istiyor. İlçeden ilçeye seyahat etmek için tren seferlerinden yararlanmanın, hem zaman hem de ekonomi açısından daha iyi olduğunu söyleyen vatandaşlar arasında, Online bilet satışı, mesafeli oturma şekli, vagon sayısının azaltılması, hijyen zorunluluğu gibi önlemler alınırsa eskisi gibi demiryolu ulaşımının pekala mümkün olabileceğini savunanlarsa çoğunlukta.

Bununla birlikte tren seferleri durduğu için insanlar otobüs yolculuğuna yöneldi ve otobüs biletine talep arttı. Otobüs seyahat şirketlerinin mevcut talebi karşılamak için ek çalışmalar ve aldığı sıkı önlemler ile online bilet satışı, araç takip sistemleri, mesafeli koltuk uygulaması, HES kodu ve maske zorunluluğu gibi uygulamalar sayesinde bugün seyahat etmek istediğiniz yerlere otobüs ile güvenle ulaşımınızı sağlamak da mümkün.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar