Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağında Başkentray Çalışıyor Mu?

hafta sonu sokaga cikma yasaginda baskentray calisiyor mu
hafta sonu sokaga cikma yasaginda baskentray calisiyor mu

İçişleri Bakanlığı’nın, Yeni tip koronavirüs salgın sürecinde hızla artan pozitif vaka sayılarının önüne geçmek amacıyla çıkardığı son genelge uyarınca, hafta içi saat 21.00’den sonra ve hafta sonları 4 Aralık Cuma 21:00’den Pazartesi sabahı 05:00’e kadar tüm gün sokağa çıkma kısıtlılığı uygulanacak. Hafta sonu uygulanacak olan tam kapanma sürecinde bazı vatandaşlar yasaktan muaf tutulurken yasakta Başkentray çalışıyor mu? Hafta sonu yasakta Başkentray saatleri de araştırılan konular arasında.


Ankaralılar tarafından en çok kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesi olan Ankara Banliyö Sistemi (Başkentray), yasaktan muaf olan kişiler için hafta sonu da seferlerine devam edecek.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları( TCDD) intemet sitesinde yer alan bilgilere göre Başkentray hafta sonu da vatandaşlara hizmet verecek. TCDD’den yapılan açıklamada,” Başkentrtay trenlerimiz, yeni kısıtlama döneminde de kısıtlama dışında kalan vatandaşlarımız için seferlerine saat değişikliği olmadan devam ediyor” denildi

İçişleri Bakanlığının yayınladığı “Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında – Yeni Kısıtlama ve Tedbirler” başlıklı genelgeye göre sokağa çıkma yasağının dışında olan vatandaşlar için Başkentray çalışacak. Bakanlığın genelgesinde , “Şehir içi toplu ulaşım araçlarının (metrobüs, metro, otobüs, dolmuş, taksi vb.) sürücü ve görevlileri” denildi. Buna göre ulaşım araçları vatandaşlara hizmet verecek

Başkentray banliyö trenleri Sincan-Kayaş demiryolu hattında işlemektedir. Toplam hat uzunluğu 36 km’dir. Hat üzerinde 24 banliyö durağı bulunmaktadır. Başkentray banliyö trenleri 15 dakika aralık ve iki dizili setlerle sefer yapmaktadır.

  • Sincan-Kayaş yönü tren sefer saatleri için TIKLAYINIZ
  • Kayaş-Sincan yönü tren sefer saatleri için TIKLAYINIZ

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar