Seyahate Çıkarken Yanınıza Almanız Gereken 10 Şey

seyahate cikmadan once
seyahate cikmadan once

Uzak bir yere tatile çıkmayı hepimiz bayılırız. Yola çıktığımız anda aklımızda oluşan ‘‘bir şey unuttum mu acaba?’’ sorusu hep içimizi kemirir. Bizim için çok gerekli ve önemli bir eşyamızı unuttuğumuzda daha sonra pişmanlık yaşamak istemeyiz. Böyle durumlar için listeler oluşturulması son derece önemlidir. Listeleri oluştururken ihtiyaçlara göre düzenlenebilir. Bu düzenleme, kıyafetler, bakım ürünleri, yiyecekler şeklinde sıralanıp alt maddeler oluşturularak yapılabilir. Hadi şimdi seyahate çıkmadan önce almamız gerekenlere bir göz atalım:

Seyahate Çıkarken Yanınıza Almanız Gereken 10 Şey

Diş Macunu ve diş fırçasıBakım ürünlerinin arasında en önemli olan malzemelerden diyebiliriz. Diş macunu ve fırçası tatilde hep elimizin altında bulunması gerekir. Uzun yolda eğer bir mekanda yemek yenilirse hızlı bir şekilde dişinizi fırçalamanız için katlanabilir diş fırçalarını ve kılıflarını tercih edebilirsiniz.

Termos

Uzun yolculuklarda her zaman bir yol kenarında ya da mola verilebilecek alan bulup duramayabiliriz. Bu sebeple yanımızda bulunan termosa istediğimizi içeceği koyarak muhafaza edebiliriz ve pratik bir şekilde ihtiyaçlarımızı giderebiliriz. Kahvemiz ve çayımız soğumadan tüm yolu geçirebiliriz. Mola verilebilecek bir alan bulunursa açık havada çay, kahve keyfi yapılıp tekrar yola çıkılabilir. Oldukça keyifli bir yolculuk geçirmenizi sağlayacak mükemmel bir fikirdir.

Güneş Kremi

Güneş kremleri, özellikle yazlık bir yere tatile gidileceği zaman çok işe yaramaktadır. Güneş ışınlarından korunmak hatta, denize girileceği zaman bronzluk kazanmak için güneş kremini unutmamalısınız. İçerisinde bulunan SPF, cildinizi güneş yanığından, zararlı UV ışınlarından koruyacaktır. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı üretilen güneş kremlerini seyahat çantanızda mutlaka bulundurmanızda fayda var.

Taşınabilir Şarj Aleti

Listemizin en önemli ürünlerinden biri de taşınabilir şarj aletleridir. Uzun yolculuğa çıkıldığında navigasyon kullanımında özellikle telefonlar çok şarj harcamaktadır ve pil seviyesi hemen etkilenmektedir. Bu yüzden seyahate çıkılmadan önce çantanıza bir adet powerbank atmanızda fayda var.

Islak Mendil

Islak mendillerin belki de en çok lazım olacağı zamanlardan biri uzun araba yolculukları ve tatillerdir. Ellerimizi her an her dakika yıkayacak bir yer bulmamız çok zordur. Bu nedenle minik ıslak mendiller işimizi görecektir. Çantaya atılan ıslak mendiller ile bir yerde durmadan yolculuk esnasında temizliğinizi yapabilirsiniz. Bu yüzden ıslak mendiller uzun tatil yolculuklarında bir kurtarıcı olmaktadır.

Tıraş bıçağı ve Tıraş Jeli

Erkekler için çok önemli olan iki üründen bahsedelim; tıraş bıçağı ve tıraş jeli. Tatillerde uzayan sakallar ve bıyıklar için hızlı ve kolay çözüm çantamıza evden çıkmadan önce yeteri kadar tıraş bıçağı ve jeli almak olacaktır. Dışarıda bir yerde tıraş olmayı sevmeyen, hijyene önem veren kişiler için tatile çıkmadan önce hazırlanacaklar listesinde yer alması gereken en temel, gerekli malzemelerden birisi olacaktır.

Kulaklıklar

Güzel bir yolculuk hiç müziksiz olur mu? Tatile giderken yanınızda götürmediğinize pişman olacağınız bir eşya… Şimdiden çantanızda yer açın çünkü keyifli müzikler ile yol daha bir muhteşem olacaktır ve günün enerjisini almanızı sağlayacaktır. Gün boyunca yanınızdan ayırmadığınız kulaklıklarınızın kırılmaması ve zarar görmemesi için bir kulaklık kılıfı satın alarak eşyalar arasında bulundurabilirsiniz.

Reçeteli ilaçlar

Sürekli bir rahatsızlığınız varsa ve ilaç kullanmak zorundaysanız uzun bir yola ya da tatile çıkarken çantanızda bulundurmanız gereken en önemli şeydir. Dilerseniz, ilaçlar için özel yapılmış ilaç kutularından alarak ilaçlarınızı organizerler ile ayırabilir ve saklayabilirsiniz. Çantanızda çok yer kaplamayacak olan bu kutular oldukça işinize yarayacaklardır.

Seyahat yastığı

Seyahat yastıkları belki de yolculuk sırasında en çok ihtiyaç duyulan eşyadır. Yol boyunca boyun tutulması yaşayabiliriz ve daha sonra boyunda ağrılar başlayabilir. Tatilinizin kötü gitmesine ve keyif alamamanıza yol açabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için önceden arabanıza bir seyahat yastığı koymanız fayda sağlayacaktır. Konforlu bir yolculuk ve uyku için oldukça önemlidir.

Elektronik eşyalar

Tatilde, saçlarımızı kurutmak, düzleştirmek, hatta kıvır kıvır yapmak isteriz. Bu gibi durumlarda çantamızın bir kısmına saç kurutma makinesi, saç düzleştirici, maşa vb. eşyaları iyice sararak yerleştirmeliyiz. İyice koruyarak çantaya yerleştirilmesi önemlidir çünkü bir zarar görmesini istemeyiz. Yola çıkılmadan önce alınması gereken elektronik tüm eşyalar için ayrı bir çanta hazırlanabilir.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar