Emekli Bayram İkramiyesi Yattı Mı? Bugün Hangi Emekliler İkramiye Alacak?

emekli bayram ikramiyesi yatti mi bugun hangi emekliler ikramiye alacak kim ne kadar alacak
emekli bayram ikramiyesi yatti mi bugun hangi emekliler ikramiye alacak kim ne kadar alacak

Türkiye’de milyonlarca emeklinin gözü kulağı 2021 Ramazan Bayramı ikramiyesi ile ilgili son dakika haberlerinde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyesi hakkında müjdeli açıklamayı duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Emeklilerimize Ramazan bayramı ikramiyeleri bugün itibarıyla ödenmeye başladı.” dedi. 7318 Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 14. Maddesine eklenen bir düzenleme ile emekli ikramiyeleri 1.100 TL olarak kesinleştirilmişti. Bundan sonra herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde bu düzenlemeye göre emekliler her yıl iki ikramiye olarak 2.200 TL almış olacaklar.

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

12,7 milyon emekliye 12,3 milyar lira ikramiye ödenecek. SSK emeklilerimizin 6 Mayıs’ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak.

Kimler Emekli İkramiyesi Alabiliyor?

Emekli ikramiyesi, SGK’dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara yani emekli maaşı alanlara ödenecek. Ayrıca SGK’dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerden vefat etmiş olanların hak sahiplerine verilecek. Emekli ikramiyesi için herhangi bir başvuru gerekmiyor. Bu ödemeler maaş alınan hesaplara otomatik olarak yatırılacak.

Kim, Ne Kadar Alacak?

– Emekli: 1.100 TL

– Ölüm aylığı (% 75): 825 TL

– Ölüm aylığı (% 50): 550 TL

– Ölüm aylığı (% 25): 275 TL

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar