Bir Sektörü İşletme Politikasını Yeniden Düşünmeye Zorlayabilecek En Önemli 4 Faktör

ofis toplantisi

Herhangi bir sektördeki herhangi bir şirketin güçlü bir işletme politikasına sahip olması gerekir; etkili bir politika, başarılı uyum programlarının uygulanmasını sağlar. Tüm prosedürlerinizin ve politikalarınızın genişliği, erişilebilirliği ve tasarımı gibi unsurların tümü uyum programında ele alınmaktadır. İşletim politikaları tipik olarak netlikleri ve sistematiklikleri ile karakterize edilir. Açık politikalara sahip olmak, çalışanlarınızı herhangi bir yanlış eylemden sorumlu tutmanıza olanak tanır. Ayrıca sistemdeki tutarsızlıkları belirlemenize yardımcı olur ve güçlü bir işyeri kültürünü destekler. Bu nedenle, politikalarınızı her zaman gözden geçirmeli ve kolaylaştırılmış olduklarından emin olmalısınız. İşte herhangi bir endüstriyi işletme politikasını yeniden düşünmeye zorlayabilecek en önemli 4 faktör.

1. Düzenli Olarak İnceleyin

Prosedürlerinizi ve politikalarınızı düzenli olarak gözden geçirmeniz ve yeniden değerlendirmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Günlük iş taleplerinizle birlikte tüm inceleme süreciniz unutulabilir. Ancak, işletme politikanızın proaktif bir yıllık incelemesi bir zorunluluktur; bu, sorunsuz iş akışlarını garanti etmenize, yapıcı geri bildirim toplamanıza ve sağlamanıza ve ayrıca onaylarınızı takip etmenize olanak tanır. Bu bilgilerin, diğer süreçlerle birlikte eğitim yönetimi programlarınızda kolayca uygulanabileceği varsayılmaktadır. İnceleme prosedürü sırasında, politikanızı iyileştirmeniz gerekip gerekmediğini değerlendirebileceksiniz. Yıllık incelemelerinizi planlayıp bir görev olarak önceliklendirdiğinizde, anormallikleri saptamak ve alternatifler bulmak daha kolay olacaktır. Yetersizlikler ve uygulanamayan prosedürler, sizi tüm işletme politikanızı yeniden düşünmeye zorlayabilir.

2. Ekonomik, Çevresel ve Yasal Değişiklikler

Yaşadığınız ülke, eyalet, ilçe veya şehir ne olursa olsun, yasa ve yönetmeliklerin sürekli olarak değiştirildiğini ve güncellendiğini göreceksiniz. Bu değişikliklerden bazıları, özellikle ticari ve kurumsal yasalarla ilgili olanlar, şüphesiz birkaç prosedürünüzü etkileyecektir. Uyum ekibiniz, sizi yasal çelişkilerden uzak tutmak için prosedürlerinizi ve çalışma politikanızı gözden geçirmelidir. Devlet düzenlemelerindeki değişiklikleri karşıladığından ve bunları karşıladığından emin olmak için işletme politikanızı güncellemek, genellikle yıllık politika incelemenize kadar ertelenemez. Bekleyen değişiklikleri ne kadar hızlı uygularsanız, şirketiniz bunları o kadar kolay ve hızlı benimser.

Birçok endüstri artık belirli sınırlar ve kısıtlamalar içinde çalışmak zorunda kalıyor. Bir kere madencilik ticareti büyük ölçüde etkileniyor ve “Yeraltı Madenciliği Maden Çıkarmanın Tek Yolu Olacak mı?” başlıklı makaleye göre. bu değişiklikler oldukça tehdit edici olabilir ve prosedürlerini acilen yeniden değerlendirmelerine neden olabilir. Ekonomide ve çevrede de değişiklikler olması kaçınılmazdır. Enflasyon, döviz kurları, istihdam ve faiz oranlarının tümü işinizi etkileyebilir. Doğal kaynak sektöründeyseniz, işinizin uygunluğu ve operasyonları büyük ölçüde çevresel istikrara ve kaynak mevcudiyetine bağlıdır.

3. Organizasyonel ve Yapısal Değişiklikler

Organizasyondaki ve yapısındaki herhangi bir değişiklik, sizi işletme politikanızı gözden geçirmeye ve değiştirmeye itebilir. Liderlik veya sahiplik gibi organizasyondaki büyük değişiklikler, şirketin değerlerinde, misyonunda ve vizyonunda büyük dönüşümlerle birlikte gelir. Bu olduğunda, işletmenizin tüm yönleriyle uyumlu olması gerektiğinden, işletme politikanızı yeniden düşünmek bir zorunluluk haline gelir. İşletme politikası, işletmenizin amacı, hedefleri ve bunlara ulaşmak için tasarladığınız stratejilerle uyumlu olmalıdır. Birleşmeler, satın almalar, hiyerarşik ve yapısal değişiklikler ve stratejik yönlerdeki yenilikler, politika ve prosedürlerinizi yeniden değerlendirmenizi gerektirir.

4. Politika İhlalleri ve Olayları

Sizi politikalarınızı değiştirmeye zorlayan büyük bir olay meydana gelene kadar beklememelisiniz, ancak kazaların olması kaçınılmazdır. Hiç beklemediğiniz bir sorun veya çatlaklardan kayıp giden bir prosedür veya endişe olsun, aksilikler her zaman bir çalışma politikası incelemesi ile karşılanmalıdır. Bir politikayı ihlal etmek her zaman çalışanların hatası olsa da, bu eylem bazen hatalı bir işletme politikası tarafından tetiklenebilir. Olayların veya ihlallerin ayrıntılarına baktıktan ve ilgili taraflarla görüştükten sonra, işletme politikasını iyileştirmeye yönelik adımlar atılmalıdır.

toplanti durumlari

Dünyanın her yerindeki işletmelerin ani operasyonel değişikliklere maruz kalması şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, bazı faktörlerin tüm endüstrilerin farklı stratejik ve operasyonel yönlere yönelmesine neden olabileceğini bilmiyor olabilirsiniz. Açıklanmadığında, işletme politikasındaki değişiklikler üzücü ve kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, sektör ne olursa olsun, her işletme yıllık politika incelemeleri yapmalıdır. Politikalar ve prosedürler, hükümet düzenlemeleri ve kanunlarındaki her güncellemede kontrol edilmeli ve devam eden ekonomik ve çevresel durumlara yeterli şekilde yanıt vermelidir.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar