Sahil Güvenlik Ekipleri Selde Mahsur Kalan 53 Kişiyi Kurtardı

sahil guvenlik ekipleri selde mahsur kalan kisiyi kurtardi
sahil guvenlik ekipleri selde mahsur kalan kisiyi kurtardi

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu ve Sinop’ta mahsur kalan 53 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 3 helikopter ve kara ekiplerince kurtarıldı.

Sinop, Bartın ve Kastamonu’yu sel vurdu. Çok sayıda evi su bastı, araçlarda büyük hasar meydana geldi. Çok sayıda kişi evlerinde mahsur kaldı.

Sinop ili Ayancık ilçesinde yaşanan sel felaketi sonucu mahsur kalan vatandaşlarımızın Sahil Güvenlik Helikopterleri tarafından güvenli bölgelere tahliye çalışmalarına devam edilmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Sinop, Kastamonu ve Bartın’da şiddetli yağış nedeniyle yaşanan sel felaketi sonucu mahsur kalan vatandaşların güvenli bölgelere transferlerinin sağlanması maksadıyla 3 Sahil Güvenlik helikopteri ve karadan kurtarma ekiplerinin görevlendirildiği açıkladı.

Açıklamada, görevlendirilen Sahil Güvenlik helikopterleri tarafından Sinop’un Ayancık ilçesinde 46, kara ekipleri tarafından Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde 7 olmak üzere toplam 53 vatandaşın güvenli bölgeye tahliyesinin emniyetli bir şekilde gerçekleştirildiği, bölgedeki tahliye faaliyetlerine devam edildiği vurgulandı.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar