Brambles, Karbonsuzlaştırma Direktörlüğü Görevine Marisa Sanchez’i Getirdi

brambles kuresel tedarik zinciri karbonsuzlastirma direktorlugu gorevine marisa sanchezi getirdi
brambles kuresel tedarik zinciri karbonsuzlastirma direktorlugu gorevine marisa sanchezi getirdi
Abone Ol  


Dünyada 60 ülkede CHEP markası adı altında faaliyet gösteren küresel tedarik zinciri çözümleri şirketi Brambles, yeni Küresel Tedarik Zinciri Karbonsuzlaştırma Direktörlüğü pozisyonuna iklim riski ve karbon tecrübesiyle sürdürülebilirlik konusunda uzman Marisa Sanchez’igetirildi.

CHEP markasıyla 60 ülkede faaliyet gösteren küresel tedarik zinciri çözümleri şirketi Brambles, Paris İklim Anlaşmasıyla tutarlı emisyon azaltma hedeflerini gerçekleştirmesi ve Rejeneratif Tedarik Zinciri Hedefleri doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarına Küresel Tedarik Zinciri Karbonsuzlaştırma Direktörlüğü pozisyonu kurarak hız kazandırdı. Yeni birimin direktörlüğüne getirilen Marisa Sanchez; danışmanlık, endüstri ve filantropi konularındaki uzmanlığı nedeniyle geniş iklim riski ve karbon tecrübesiyle son derece deneyimli bir sürdürülebilirlik lideri olarak öne çıkıyor. CHEP, Sanchez ile birlikte düşük karbona geçişten kaynaklanan çok sayıdaki iş fırsatından sonuna kadar yararlanılmasına ve şirketin ticari faaliyetlerinin daha da sürdürülebilir hale getirilmesine yardımcı olacak.

Şirketten yapılan bilgilendirmeye göre; hem tedarik zinciri ve sürdürülebilirlik liderliği ekipleri hem de bölgesel sorumluluk alanları ile yakından çalışacak Marisa Sanchez, Brambles’in küresel çapta karbon azaltma stratejisinin geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacak. Bu görev, özellikle şirketin 2025 ve 2030 ‘Olumlu İklim’ hedeflerinin tedarik zinciri operasyonlarına başarıyla dahil edilmesine ve müşterilere yönelik sıfır karbon iş modelini destekleyen inisiyatifler de dahil karbon azaltma taahhütlerini gerçekleştirmesi için gerekli eylemlerin belirlenmesine yönelik çalışmalar içerecek.

“İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için gerçek anlamda bir yöntem değişikliği yapmanın zamanı geldi”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Brambles Küresel Sürdürülebilirlik Başkanı Juan Jose Freijo, “Artık şirketlerin, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için gerçek anlamda bir yöntem değişikliği yapmasının zamanı geldi. Çağımızın en büyük zorluklarından biri olan küresel ekonomideki şirketlerin karbonsuzlaştırılması için birlikte hareket etmeliyiz. Marisa Sanchez, bizim gibi karbonsuzlaştırma hedefi olan şirketler için yaşanan güçlükler ve fırsatlar hakkında deneyime ve bilgi birikimine sahip. Sanchez’inçevre konusundaki tutkusunun ve rejeneratif misyonumuza bağlılığının gelecekte başarılı olacak sürdürülebilir bir iş modeli geliştirmemize yardımcı olacağından eminim” dedi.

Marisa Sanchez kimdir?

Marisa Sanchez; danışmanlık, endüstri ve filantropi konularındaki bilgi birikimi ve çeşitli sektörlerde edindiği iklim riski ve karbon tecrübesiyle sürdürülebilirlik konusunda uzmanlığı bulunuyor. Sanchez, Avustralya ve İspanya’da İklim Değişikliği Baş Danışmanlığı görevini üstlendiği dünyanın önemli ticari patlayıcı ve patlatma sistemleri sağlayıcısı Orica’da ve Deloitte gibi dünya çapındaki kuruluşlarda çalıştı. Sanchez ayrıca New York merkezli İklim Tarafsızlığı Standartları ve Açlığa Karşı Eylem gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlara da destek veriyor. İklim riski ve adaptasyonu konusunda öğretim üyeliği de yapan Marisa Sanchez, Madrid EOI İşletme Okulu’nun (Escuela de Organización Industrial) Çevre Mühendisliği ve Yönetimi bölümünden master derecesine sahip.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar