Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi Ankara’da Başlıyor

Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi Ankara’da Başlıyor
Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi Ankara’da Başlıyor
Abone Ol  


Türkiye’nin yerli ve milli gücü savunma sanayisi, Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi’nde buluşuyor. T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi (DLSS), 7-8 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara’da Hilton Garden Inn Gimat Hotel’de gerçekleşecek.

Savunma sanayisi profesyonelleri, karar vericileri ile askeri personel ve akademisyenleri buluşturacak olan DLSS’e yaklaşık bin 200 ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

DLSS’ten satır başları

Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi’nde önemli gündem başlıkları masaya yatırılacak. Zirve’nin oturum konuları: ‘Savunma Sanayisinde Sürdürülebilir Ömür Devri Yönetimi’, ‘Harekât Alanlarına Göre Özel Lojistik Çözümler’, ‘Savunma Sanayi Kapsamında Bölgesel ve Küresel Lojistik’, ‘Lojistik Destek Paketlerinin İhracat Kalemi Olarak Pazarlanması’, ‘Hareket Lojistiğinde Engel Aşma’, ‘Askeri Lojistikte Dijital Dönüşüm’ olacak.

Zirve’nin özel sunu konuları arasında ise; ‘Sınır Ötesi Operasyonlarda Fransız Ordusunun Kara Araçları ile Lojistik Çözümleri’, ‘Milli Silah Sistemleri Ömür Devri Yönetimi-Garanti Sonrası Dönem Örnek Modeli’, ‘Tehlikeli Maddelerin Taşınması Hakkında Uluslararası Düzenlemeler’, ‘Savunma Sanayisinde Bir Başarı Hikâyesi’, ‘Çatışma Durumunda Kültürel Mirasın Korunması’, ‘ELD’nin Askeri Lojistik Destek Faaliyetlerine Etkilerine Yönelik Örnek Çalışmalar’ ile ‘savunma Lojistiği Tedarik Sürecince Diplomatik İşlemler ve Özel Prosedürler’ yer alacak.

DLSS’te Covid-19 tedbirleri çerçevesinde konuşmacıların, katılımcıların ve ziyaretçilerin sağlığını korumak için bir dizi önlem alınacak.

Kaynak: DefenceTurk

İlk yorum yapan olun

Yorumlar