Özel Çocuklar, Engelsiz Tren İle Masalsı Bir Yolculuğa Çıktı

Özel Çocuklar, Engelsiz Tren İle Masalsı Bir Yolculuğa Çıktı
Özel Çocuklar, Engelsiz Tren İle Masalsı Bir Yolculuğa Çıktı
Abone Ol  


3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Erzincan Valiliği tarafından Gerçekleştirilen “Engelsiz Tren” Projesi Kapsamında Engelli Çocuklara Tren Gezisi Düzenlendi.

33 özel çocuk Erzincan Tren Gar’ından başlayarak trenle Erzincan’ın Kemah ve İliç ilçelerine aileleri ile birlikte günü birlik yolculuğa çıktı.

Yolculuğa başlamadan önce Erzincan Belediyesi Mehteran Ekibinin çaldığı eserler eşliğinde eğlenen engelli çocuklar daha sonra tren yolculuğu için yerlerini aldılar.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, ve Eşi  Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi Ürküş Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr Ali Öztürk ile Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, Tren ile yolculuk yapacak çocuklar ile bir bir ilgilenerek hayırlı yolculuklar dileğinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren Vali Mehmet Makas; “33 engelli evladımızı velileri ile birlikte değişik bir gün olması ve farkındalığın gösterilmesi bağlamında trenle Kemah ve İliç ilçelerimizi kapsayan geziye gönderiyoruz. Çocuklarımıza görsel bir şölen sunacağız inşallah. Kanyonlarıyla, Fırat’ıyla ve tarihi varlıklarıyla ilçelerimizi gezecekler. Trende gönüllü arkadaşlarımız da var. Palyaçosundan saz üstatlarına kadar eğlenceli bir yolculuk geçirecekler. İstiyoruz ki onlara yaşama sevincini daha fazla verebilelim. En büyük engelin yüreklerde ki engel olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla onların yüreğinde hiçbir engel olmadığını da gözlemleyebiliyoruz.” dedi.

Engelli çocuklara güzel bir gün yaşatmanın en büyük mutluluk olacağını belirten Vali, bu projenin gerçekleşmesinde emeği olan ve katkısı bulunan Erzincan Belediye Başkanlığına, İliç Kaymakamlığına ve İliç Belediye Başkanlığına, kamu kurumlarına, Erzincan Gönüllü Gençler Derneğine ve gönüllülere teşekkür etti.

Vali Mehmet Makas’ın komutuyla hareket eden trenden el sallayan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

İlk yorum yapan olun

Yorumlar