TEI Havacılık Motorları Okulu 2. Sezon Yakında Başlıyor

TEI Havacılık Motorları Okulu 2. Sezon Yakında Başlıyor
TEI Havacılık Motorları Okulu 2. Sezon Yakında Başlıyor
Abone Ol  


Havacılık alanına ilgi duyan; Makine Mühendisliği, Uzay-Uçak Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Metalurji Malzeme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve benzeri bölümlerin 3. veya 4. sınıfında okuyan öğrenciler; mühendislik alanında yüksek lisans ve doktora yapanlar için 15 derslik bir eğitim programı olan TEI Havacılık Motorları Okulu başvuruları Ocak ayında başlayacak.

PROGRAMDA SİZLERİ NELER BEKLİYOR?

  • Mühendislerden Sektöre Yönelik Dersler
  • TEI’de Teknik Gezi ve Eğitmenlerle Tanışma Fırsatı
  • Mezuniyet Aşamasında Öğrencilerin İşe Alım Değerlendirmesine Alınması

GÜCÜN KAYNAĞINDA KARİYER ADAY MÜHENDİSLİK PROGRAMI

Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin aday mühendislik programında değerlendirilme fırsatı olacak. 6 ay süren programda haftanın 3-4 günü öğrenciler TEI’de yakından deneyim kazanma fırsatı elde edecekler.

HAVACILIK MOTORLARI OKULU KATILIM SERTİFİKASI

TEI Havacılık Motorları Okulu’nda 15 haftadan oluşan programda derslerin ve ders sonu yapılacak olan quizlerin yüzde %80’ine katılım gösteren öğrenciler TEI Havacılık Okulu Başarı Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

TEI HAVACILIK MOTORLARI OKULU

TEI, havacılık sektöründe kariyer hedefleyen mühendislik öğrencilerine, sektörü yakından tanıma fırsatı vermek ve bilgi birikimlerini artırmak amacıyla çevrim içi eğitim fırsatı sağlıyor. Küresel ölçekte rekabetçi, sürdürülebilir, özgün ürünler tasarlayan ve üreten Türkiye’nin lider motor şirketi TEI, TEI Havacılık Motorları Okulu’nu 2021 yılının Mart ayında başlattı. Haziran ayında ilk mezunlarını veren TEI Havacılık Motorları Okulu’na yurt içi ve yurt dışındaki 167 farklı üniversitede okuyan 5 binin üzerinde öğrenci kabul edildi. Cumartesi günleri yapılan ve 14 hafta süren derslerin ilkini Millî Savunma Teknolojilerinin Önemi, Havacılığın Temel Prensipleri ve TEI’nin Havacılık Motorları Sektöründeki Yeri konularıyla TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit aktardı.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar