Büyük İstanbul Otogarında Kalan Yolcular Misafir Ediliyor

Büyük İstanbul Otogarında Kalan Yolcular Misafir Ediliyor
Büyük İstanbul Otogarında Kalan Yolcular Misafir Ediliyor

Yoğun kar yağışı nedeniyle Büyük İstanbul Otogarı’nda kalan yolcular otogarın cami ve konferans salonunda misafir edildi. Otogarın işyeri hekimi, sağlık sorunu olanlara yardım ederken, yolcuların tüm ihtiyaçları İBB, Kaymakamlık, Kızılay, Emniyet ve tüm kamu kuruluşları ile koordineli bir şekilde yürütüldü.

Günlerdir beklenen kar yağışı İstanbul’u esir aldı. Karla birlikte gelen tipi, şehirleri arası uçuşları ve otobüs seferlerine ara verilmesine neden oldu. Kar nedeniyle yolların kapandığı 23 Ocak Pazar gecesi toplam bin 200 kişi Büyük İstanbul Otogarı’nda konaklarken, Pazartesi günü 750 kişi, Salı günü ise 450 kişi konakladı.

Bugün itibariyle İstanbul’da otogarlardan seferlerin başladığını açıklayan Büyük İstanbul Otogarı İşletme Müdürü Fahrettin Beşli, üç gündür yolda kalan yolculara tüm kamu kurumlarıyla iş birliği ile yardım ettiklerini söyledi. Fahrettin Beşli yolculara yapılan yardımları şöyle anlattı: “İşyeri hekimimiz misafirlerimizden sağlık sorunu olanlara yardımcı oldu. Tansiyon ölçümü yapılıp ilaç ihtiyacı olanların ilaçları temin ediliyor. Yolculara düzenli olarak çorba, çay ve sandviçten oluşan kumanya dağıtıyoruz. Çocuk misafirlerimiz beklerken canları sıkılmasın diye aktivite yaptık. Bunu gören bazı yolcular beklerken biz de yardımcı olmak istiyoruz diyerek çalışmalara yardımcı oldu.”

İBB, kaymakamlık, emniyet, zabıta işbirliği ile otogarda kalan vatandaşlara yardımcı olduklarını vurgulayan Fahrettin Beşli, “Pazar gecesi sağlık gerekçeleri nedeniyle otogarda kalamayan 35 kişinin, İBB ve kamu misafirhanelerinde konaklaması için Kaymakamlık ve AFAD’la koordineli şekilde çalıştık” dedi.

Kamu İBB işbirliğinin güzel örneklerinden birini yaşadıklarını vurgulayan Büyük İstanbul Otogarı İşletme Müdürü Fahrettin Beşli, seyahat firmalarının da bekleme salonlarında yolculara sürekli ikramlarda bulunduğunu vurguladı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar