Kruvaziyer Turizmi İçin İzmir’de Hareket Başlıyor

Kruvaziyer Turizmi İçin İzmir’de Hareket Başlıyor
Kruvaziyer Turizmi İçin İzmir’de Hareket Başlıyor

İzmir’in deniz turizminde hakettiği yeri alması için çalışmalar sürdüren İzmir Kruvaziyer ve Deniz Turizm Derneği Başkanı Korhan Bilgin ve Başkan Yardımcısı Şenol Süs’ün girişimleri sonucu izmir İl Turizm Komitesi bünyesinde Kruvaziyer Turizm Alt Komisyonu kuruluyor.

KRUVAZİYER TURİZMİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLIYOR

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret eden sürdüren İzmir Kruvaziyer ve Deniz Turizm Derneği projelerini anlattı. Toplantıya katılan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın desteğiyle İzmir’in deniz turizminde istenilen düzeye ulaşması için işbirliği içinde çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

İZMİR ALSANCAK LİMANI ALTIN DEĞERİNDE

Bilindiği gibi İzmir, geçtiğimi sezonlarda Alsancak Limanı’nda dünyanın nemli kruvaziyer şirketlerinin gemilerini ağırlıyordu. İzmir turizmi için kruvaziyer turizminin altın değerinde olduğunu belirten İzmir Kruvaziyer ve Deniz Turizm Derneği Başkanı Korhan Bilgin şunları anlattı: “İzmir’in hakettiği yere gelmesi için tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarını harekete çağırıyoruz.

KRUVAZİYER TURİZMİ İZMİR VE KOMŞU İLLERİ BESLİYOR

Bizim çalışmamız sadece kendimiz için değil, Ege’de Türkiye’nin tarih boyunca en önemli deniz kapısı olan İzmir’in kruvaziyer turizminde dünyanın gözbebeği olması içindir. İzmir’de seyahat acenteleri, oteller ve bir çok işyeri kruvaziyer turizminden gelir sağlıyorlar. Ayrıca İzmir ülke ekonomisine en büyük katkıyı verecek kruvaziyer turizmi için çok önemli bir limandır. İzmir’e gelecek kruvaziyer gemileri çevrede bulunan komşu iller ve tarihi yerlere ulaşım için önemli bir noktadadır. İzmir Alsancak Limanı’nın yeniden eski parlak günlere dönebilmesi için profesyonal bir yönetime ihtiyacı oldğjnu biliyoruz. İzmir Valisinin desteğiyle Alsancak’ı yeniden kruvaziyer turizminin yıldızı haline getirmek istiyoruz.” (Turkiyeturizm)

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar