Alstom, Avustralya’nın Victoria Eyaleti İçin VLocity DMU Treni Üretecek

Alstom Avustralyada Victoria Eyaleti Icin VLocity DMU Treni Uretecek
Alstom, Avustralya'nın Victoria Eyaleti İçin VLocity DMU Treni Üretecek

Victoria’daki Ulaştırma Bakanlığı (DoT), Eyaletin bölgesel demiryolu ağı için ek 12 VLocity Dizel Motor Ünitesi (DMU) bölgesel treni (36 vagon) satın almak için mevcut bir sözleşme kapsamında bir opsiyon kullandı.

12 yeni VLocity treni, 2022/23 Victoria Eyalet Bütçesinin bir parçası olarak Victoria Hükümeti’nden 250 milyon dolarlık bir yatırımın ardından teslim edilecek.

12 VLocity DMU, ​​Devlet tarafından 2018’de verilen mevcut vagon üretim ve tedarik sözleşmesi kapsamında sipariş edilecek trenler için üçüncü seçeneğin bir parçasıdır. 12 yeni geniş hatlı tren, her biri üç vagondan oluşacak ve bir V/Line operatörü için Victoria’nın bölgesel demiryolu ağı için ek ve daha güvenilir hizmetleri desteklemeye yardımcı olacak toplam 36 yeni vagon. Yeni trenler, bu bölgesel topluluklara hizmet veren Shepparton ve Warrnambool hatlarında çalışacak.

Alstom, 2001 yılından bu yana toplam 118 standart ve geniş hatlı VLocity bölgesel treni için sipariş aldı. Şu anda 99 tren hizmette ve 19’u ise hala üretilecek. Yerel olarak tasarlanmış trenler, Alstom’un Dandenong, Victoria’daki vagon üretim tesisinde üretilecek ve test edilecek ve yaklaşık %65’i yerel içerikten oluşacak – eyaletin vagon tedarik zinciri, iş ve beceri gelişimi için olumlu bir destek sağlayacak.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar