Cuenca’daki Alstom Tramvayları Günde 19.000 Yolcu Taşıyor

Cuencadaki Alstom Tramvaylari Gunde Yolcu Tasiyor
Cuenca'daki Alstom Tramvayları Günde 19.000 Yolcu Taşıyor

Akıllı ve sürdürülebilir mobilitede dünya lideri Alstom, Ekvador Cuenca’daki tramvayının iki yıllık başarılı çalışmasını kutluyor. Sistem 22 Eylül 2019’dan beri resmi olarak çalışıyor ve şu anda günde yaklaşık 19.000 yolcu taşıyor. Sistemin işletilmesinden ve bakımından sorumlu olan Cuenca Belediyesi’ne göre hedef, günlük yolcu sayısının 40.000’e ulaşması.

Tarihi surlarla çevrili kenti 1999 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Cuenca’da faaliyette olan ulaşım sistemi, yeni bir turistik cazibe merkezi haline geldi ve Cuenca’dan gelenlerin yanı sıra yerli ve yabancı turistler tarafından da kullanılıyor.

Alstom için Cuenca Tramvay Projesi Direktörü Javier Díaz şunları söyledi: “Cuenca’daki Alstom tramvayının iki yıldır başarılı ve kesintisiz işletiminden çok mutlu ve gururluyuz, özellikle de şehrin akıllı ve sürdürülebilir hareketliliğine katkıda bulunduğumuzu bilerek. belediye, müvekkilimiz ile ortaklaşa kaliteli bir ürün ve sistem teslimi ile vatandaşına birçok fayda sağlıyor” dedi.

Alstom ve konsorsiyum ortakları, 14 Alstom Citadis tramvayı, güç kaynağı sistemi, depo ekipmanı, telekomünikasyon ve demiryolu sinyalizasyon ekipmanı dahil olmak üzere komple sistemi tasarlamak, teslim etmek, entegre etmek ve test etmek için sözleşme imzaladı. Toplamda, 20.4 kilometreye yayılmış tramvay ağı boyunca 27 durak bulunmaktadır. Güzergâh Cuenca’da, yoğun bir ticari faaliyet noktası olan El Arenal Pazarı, Tarihi Merkez, Otobüs Terminali, Mariscal Lamar Havaalanı ve şehrin Endüstri Parkı gibi önemli yerlerden geçmektedir.

Alstom Citadis tramvayının her birimi 33 metre uzunluğunda ve bu tip modern, hızlı, sessiz, kapsayıcı ve düşük CO2 emisyonlu ulaşımın yeni nesline tekabül ediyor. Her Citadis tramvayı, üç otobüsün veya 215 özel aracın eşdeğerinin yerini alarak 280 kişiye kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Bu, sistemin bir elektrikli mobilite sistemi olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, sera gazı kirliliğini ve karbon emisyonlarını azaltmaya yardımcı olur.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar