HÜRKUŞ’un CİRİT Füzesi Entegrasyon Uçuş Testi!

HURKUSun CIRIT Fuzesi Entegrasyon Ucus Testi
HÜRKUŞ’un CİRİT Füzesi Entegrasyon Uçuş Testi!

TUSAŞ HÜRKUŞ test pilotu Murat Özpala, Instagram hesabından, HÜRKUŞ’un 20 Nisan 2022’deki CİRİT 70mm lazer güdümlü füze ile entegrasyon uçuş testlerine ilişkin görselleri paylaştı.

Testte kullanılan HÜRKUŞ uçağında yer alan CİRİT lançerlerinin kara ve helikopter tipi lançerlerden farklı olarak önde düzden ziyade yumuşak hatlara sahip olması dikkat çekiyor. Bu farklılığın sebebi olarak bir helikoptere göre daha yüksek hızlarda uçan HÜRKUŞ’ta mühimmatların uçuş performansını daha fazla etkilemesi olarak gösterilebilir. AKINCI TİHA’da da entegrasyon halinde CİRİT lançerinin bu konfigürasyonunu görmemiz olasıdır.

Geliştirme ve iyileştirmeleri devam eden HÜRKUŞ’ta daha önce ROKETSAN tarafından geliştirilen L-UMTAS tanksavar füze ve HYEU konfigürasyonunda olmak üzere MAM-L mühimmatları yer almıştı.

Hürkuş’a Karşı Tedbir Salma Sistemi (KTSS) entegrasyonu tamamlandı

TUSAŞ Hürkuş test pilotu Murat Özpala Linkedin hesabından Hürkuş’a Karşı Tedbir Salma Sistemi’nin (KTSS) entegrasyon ve uçuş testlerinin başarıyla tamamlandığını duyurdu.

EHSiM Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret Anonim Şirketi tarafından geliştirilen Karşı Tedbir Salma Sistemi RF ve IR güdümlü füzelere karşı chaff ve flare aracılığıyla koruma sağlamaktadır.

Kaynak: DefenceTurk

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar