Yapı Merkezi İdis SIL4 Sertifika Sürecini Tamamlayan İlk Türk Firması Oldu

Yapi Merkezi Idis SIL Sertifika Surecini Tamamlayan Ilk Turk Firmasi Oldu
Yapı Merkezi İdis SIL4 Sertifika Sürecini Tamamlayan İlk Türk Firması Oldu

Yapı Merkezi İdis, 20 Eylül 2022 tarihinde Berlin’de başlayan InnoTrans 2022 Fuarı’nda büyük bir başarıya imza atarak yüzde 100 yerli ve milli olarak geliştirdiği sinyal sisteminin EN50126, EN50128 ve EN50129 standartları ile uyumlu SIL4 sertifikası ile katılan ilk Türk firması olmanın gurunu yaşadı. Yapı Merkezi İdis dünyada az sayıda şirketin sahip olduğu SIL4 sertifikasyonu ile geliştirdiği YM İDAS sinyal sisteminin kalitesini, ilgili tüm standartlara uyumunu ve en yüksek emniyet düzeyini gerektiren demiryolu sinyal uygulamalarına uygunluğunu tescillemiş oldu.

Innotrans Fuarı esnasında lansmanı gerçekleştirilen törende, Yapı Merkezi İdis Yönetim Kurulu Başkanı Özge Arıoğlu TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük’e YM İDAS sinyal sisteminin SIL4 sertifikasını takdim etti.

Yapı Merkezi İdis’in çalışmaları hakkında Özge Arıoğlu’ndan ve Yapı Merkezi İdis Genel Müdürü Dr. Tamer Taşkın’dan bilgi alan TCDD Genel Müdürü Pezük şöyle konuştu: “Bir Türk firmasının dünyanın bu uluslararası sertifikayı alması gurur verici. Dünya çapında dev projelere imza atan ve 22 Eylül 1965 yılında kurulan Yapı Merkezinin 57. kuruluş yıldönümünü kutluyor, bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı projelere hem yurt içinde hem de yurt dışında devam etmesini temenni ediyorum. Bununla birlikte Yapı Merkezi grup şirketi Yapı Merkezi İdis, büyük bir başarıya imza atarak yüzde 100 yerli ve milli olarak geliştirdiği sinyal sisteminin Avrupa Standartları ile uyumlu SIL4 sertifikasını alan ilk özel Türk firması olmasını tebrik ediyorum. Yapı Merkezi İdis dünyada az sayıda şirketin sahip olduğu SIL4 sertifikasyonu ile geliştirdiği YM İDAS sinyal sisteminin kalitesini, ilgili tüm standartlara uyumunu ve en yüksek emniyet düzeyini gerektiren demiryolu sinyal uygulamalarına uygunluğunu tescilleyerek Türkiye’nin bu alanda öncüsü olmuştur. Bu vesile ile hem Yapı Merkezi yönetimini hem de Yapı Merkezi İdis çalışanlarını bu büyük başarılarından dolayı kutluyor, hayırlı olsun diyorum.”

Yapı Merkezi İdis Yönetim Kurulu Başkanı Özge Arıoğlu ise “Bu başarı yalnızca Yapı Merkezi İdis’in değil Türkiye demiryolu sektörünün başarısıdır.” diyerek TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük’e SIL4 sertifikasını takdim etti ve teşekkürlerini iletti

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar