Batman’da Hemzemin Çalışmaları BitiyorŞehir merkezinden geçen demiryolu nedeniyle hemzeminlerde sürücüler için yaşanan zorluk bitiyor. TCDD’nin bu noktalarda Kasım ayında başladığı çalışmalarda sona gelindi.

TCDD ilk olarak Yavuz Selim, Cumhuriyet ve Şafak Mahallelerin kesiştiği demiryoluna kauçuk hemzemin geçit kaplaması yapıldı. Bugün de son olarak Meydan ve Akyürek Mahallerinin kesiştiği Belediye Kavşağında çalışmalara başlandı.

Şehir içindeki diğer hemzemin geçitlerde yapılan kauçuk geçit kaplama çalışması Belediye Kavşağında da yapılmaya başlandı. Çalışmalardan dolayı İstasyon Caddesi tek yönlü trafiğe kapandı.

Belediye Kavşağında kauçuk hemzemin geçit kaplamasında çalışanlar, Kasım Ayından beri başlanılan çalışmalara son olarak bugün 5. Kauçuk hemzemin geçit kaplaması Belediye Kavşağında başladıklarını belirterek, “İstasyon Caddesinin çift yönlü olmasında trafiğin fazla aksamaması için bu hafta caddenin bir yönünde gelecek hafta da öbür yönünde çalışacağız. Araçlar da tek yönü çift yön olarak iki hafta kullanacak” dediler.

Tek yönü çift yön olarak kullanılan İstasyon Caddesi trafik polislerin kontrolünde çift yön olarak kullanıldığı gözlendi.

Kaynak : http://www.pirsushaber.com

Reklamlar