Bursa hızlı tren inşaatının temeli yakında atılıyor

Bursa hızlı tren inşaatının temeli yakında atılıyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’ın başarılı yönetimi ile ilçe kongrelerini tamamladıklarını, il kongresinin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ajandasına göre nisan ayında belirlenecek bir günde yapılacağını söyledi.

Muhalefetin, Bursa’nın geçmişte olduğu gibi 2012 genel bütçesinden de yeterli payı alamadığına dair tenkitlerine cevap veren Arınç, “2023 vizyonumuz ile alakalı bütün yatırımları yapıyoruz. Bursa-Bilecik arasında yapılacak ve şehri hızlı tren ağına bağlayacak hattın sözleşmesi imzalandı, yapımına başlanıyor.

Kaynak : Haber X

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

1 Comment

  1. Haberin başlığı yeni içeriği eski. Bu haber içeriği daha önce yayınlaşmıştı. Yeni olarak herhangi bir tarih veriliyor diye baktım ve daha önce okuduğum haber olduğunu gördüm. Çalışmalarınızda başarılar dilerim ve bu konuya da dikkat edilirse sevinirim.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.