Çayyolu, Sincan ve Keçiören metrosu inşaatı yeniden başlıyorUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını yarım bıraktığı Çayyolu, Sincan ve Keçiören metrosu için 27 Şubat tarihinde imza atılacağını ve hemen inşaata başlanacağını açıkladı.

laştırma Bakanı Binali Yıldırım Ankara Metrosu için 27 Şubat tarihinde imza atılacağını söyledi. Yıldırım TBMM’de gazetecilerle sohbetinde Ankaralılar için çok önemli olan Çayyalou ve Sincan metrosu için ihali sürecinin tamamlandığını 26-27 Şubat tarihinde imza atılacağını ve inşaata başlanacağını ifade etti.

Metrolar için fizibilite çalışmalarının da tamamlandığını anlatan Binali Yıldırım, “Çalışıyoruz. Biz hiç bir işi yarım bırakmayız” diye konuştu.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım İstanbul’da yapılacak olan 3. köprü için müteahhitlerin teklif vermemesinin organize bir durum olup olmadığı sorusuna ise “Sanmıyorum. Söz konusu para. Müteahhitler para kazanacakları bir projeye hiç yok demez. Biz 3. köprüyü kendi öz kaynaklarımızla yapacağız” dedi.

Kaba inşaatın büyük çoğunluğunun tamamlandığı metroların yapımı, Büyükşehir belediyesi tarafından finansman yetersizliği nedeniyle yarım bırakılmıştı. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi metro yapımı işini Ulaştırma Bakanlığı’na devretti. Şu anda 44 kilometre uzunluğunda olması planlanan 3 ayrı metro hattının yeni eklemelerle birlikte 1-1.5 kilometre daha uzayabileceği belirtiliyor.

Çayyolu Sincan ve Keçiören metrolarının Yerel seçim öncesi tamamlanması öngörülüyor.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.