Başkent’te Lojistik Köy Zirvesi

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum’a yapılacak yatırımlara yönelik olarak yaptığı toplantılarına bir yenisini daha ekledi. Önceki gün Ankara’da yapılan toplantıda şehrin yatırımlarının yanı sıra Palandöken Lojistik Merkezi de ele alındı.


Bakan Recep Akdağ’ın başkanlığında yapılan ve Erzurum’un sorunlarının değerlendirildiği toplantıda, Erzurum Milletvekilleri Adnan Yılmaz, Cengiz Yavilioğlu, Fazilet Dağcı Çığlık ve Muhyettin Aksak’a, TCDD yetkilileri tarafından Palandöken Lojistik Merkezi ile ilgili bir de sunum gerçekleştirildi.

Erzurum Milletvekilleriyle Ankara’da düzenli olarak bir araya gelip şehrin sorunlarını değerlendirmeye devam ettiklerini kaydeden Sağlık Bakanı Recep Akdağ ‘yatırımlarla ilgili kurum yöneticilerini davet ederek, yapılacak işlerin son durumu hakkında bilgiler alıp, takibi hususunu milletvekili arkadaşlarımızla birlikte sürdürüyoruz’ dedi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, önceki gün gerçekleşen toplantıda, Palandöken Lojistik Merkezi İdari hizmet binası inşaatının devam ettiğini, kamulaştırma ve proje çalışmaları tamamlanmak üzere olan lojistik merkezle ilgili diğer işlerin Mayıs ayı içerisinde ihalesinin yapılacağını belirtti. Bakan Akdağ, ödenek sıkıntısının da olmadığı bu yatırımın, Erzurum Milletvekilleri ile birlikte yakın takipçisi olacaklarını kaydetti.

Şehrin problemleri ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili milletvekilleriyle çeşitli istişarelerde bulunduklarının ve bu tür toplantıların bundan sonra da devam edeceğinin altını çizen Bakan Akdağ, “Hükümetimizin Erzurum’a yaptığı hizmetler ortada. Bizler de Erzurum Milletvekilleri olarak, Erzurumlu hemşerilerimizin bizlere yüklediği sorumluluğu hiçbir zaman unutmadan, milletvekilleri arkadaşlarımızla hizmete devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapılan hizmetleri, ilgilileri ile görüşüp, hem detaylı bilgiler alarak görüşlerimizi belirtecek, hem de devam eden işleri titizlikle takip edeceğiz” dedi.

Kaynak : Erzurum Gazetesi


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar