Narlı Akçagöze İstasyonları Arası Muhtelif Kilometrelerde Yarma Islahı ve Şev Tanzimi Yapılması İhalesi Sonuçlandı

2012/105888 nolu Narlı Akçagöze İstasyonları Km.11+270-38+230 Arası Muhtelif Kilometrelerde Yarma Islahı ve Şev Tanzimi Yapılması İhalesi Sonuçlandı. Yaklaşık Maliyeti  1.479.007,23 TRY olan ihaleyi 758.191,79 TRY teklifi ile YAMAN DEMİRYOLLARI şirketi kazandı .

T.C DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TCDD) 6. BÖLGE TAŞINMAZ MALLAR MÜDÜRLÜĞÜ
İhale kayıt numarası : 2012/105888
1) İhalenin
a) Tarihi : 10.09.2012
b) Türü : Yapım işi
c) Usulü : Açık
d) Yaklaşık Maliyeti : 1.479.007,23 TRY
2) İhale konusu yapım işinin
a) Adı : NARLI-AKÇAGÖZE İSTASYONLARI KM.11+270-38+230 ARASI MUHTELİF KİLOMETRELERDE YARMA ISLAHI VE ŞEV TANZİMİ YAPILMASI
b) Yapılacağı yer : Narlı-Akçagöze İst. Arası/GAZİANTEP
c) Süresi : 150
3) Teklifler
a) Doküman Satın Alan Sayısı : 22
b) Dokümanı EKAP üzerinden
e-imza kullanarak indiren sayısı : 20
c) Toplam Teklif Sayısı : 13
d) Toplam Geçerli Teklif Sayısı : 12
e) Yerli istekli lehine
fiyat avantajı uygulaması : Uygulanmamıştır
4) Sözleşmenin
a) Tarihi : 11.10.2012
b) Bedeli : 758.191,79 TRY
c) Süresi : 23.10.2012 – 21.03.2013
d) Yüklenicisi : YAMAN DEMİRYOLLARI YENİLEME BAKIM ONARIM İNŞAAT HAFRİYAT TAAHHÜT NAKLİYE RADYATÖR OTOMOTİV KALORİFER TEMİZLİK TARIM BESİCİLİK TURİZM.İMALAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
e) Yüklenicinin uyruğu : Türkiye
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çin Teknoloji Markaları Oyun Sektöründe Nasıl Söz Sahibi Oldu? - RayHaber
Tanıtım Yazısı

Çin Teknoloji Markaları Oyun Sektöründe Nasıl Söz Sahibi Oldu?

Oyun donanımı pazarı onlarca yıl boyunca birkaç büyük Japon ve Amerikan şirketinin hâkimiyetinde kaldı. Nintendo, Sony ve Microsoft bu alanda standartları belirleyen, fiyatları koyan ve oyun kültürünü şekillendiren ana aktörler oldu. Ancak son beş yılda bu tablo değişmeye başladı. Çin merkezli teknoloji markaları, özellikle taşınabilir ve retro gaming segmentlerinde belirgin 🚆
Türkiye, İnsansız Kargo Uçağı Üretmeye Hazırlanıyor - RayHaber
GENEL

Türkiye, İnsansız Kargo Uçağı Üretmeye Hazırlanıyor

Yapay zeka ve otonom sistemlerde yaşanan hızlı gelişmeler, insansız teknolojilerin kullanım alanlarını savunmanın ötesine taşıyor. Bugün büyük ölçüde askeri amaçlarla kullanılan bu sistemlerin, önümüzdeki yıllarda lojistik ve sivil havacılık sektörlerinde de daha yaygın hale gelmesi bekleniyor. Bu dönüşümün en dikkat çekici başlıklarından biri, yüksek miktarda yük taşıyan kargo uçaklarının pilot 🚆
Küresel Güzellik Sektörünün Büyük Buluşması - RayHaber
GENEL

Küresel Güzellik Sektörünün Büyük Buluşması

Avrasya bölgesinin en önemli uluslararası güzellik, kozmetik ve saç bakım ürünleri fuarlarından biri olarak ICA Events tarafından düzenlenen “BeautyEurasia: Uluslararası Kozmetik, Güzellik, Kuaför, Ambalaj, Hammadde, Hijyen ve Private Label Fuarı”nın 21’inci edisyonu başladı.

🚆

Konya’da 70 Mw’lık Ges Projesi Hızla İlerliyor - RayHaber
İç Anadolu Bölgesi

Konya’da 70 Mw’lık Ges Projesi Hızla İlerliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İLBANK koordinasyonunda hayata geçirilecek 70 MW gücündeki Güneş Enerji Santrali (GES) projesi Konya’nın sürdürülebilir ve temiz çevre anlayışına katkı sağlayacak.

🚆

Bakan Uraloğlu: Geminin 11 Dakikada Battığı Değerlendiriliyor - RayHaber
GENEL

Bakan Uraloğlu: Geminin 11 Dakikada Battığı Değerlendiriliyor

Marmara Denizi’nde iki geminin çarpışmasının ardından açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, kazanın ardından geminin yaklaşık 11 dakikalık süreçte hızla battığının değerlendirildiğini söyledi. Bölgede can simitleri ve gemiye ait bazı emarelere ulaşılırken, şu ana kadar sağ kurtulan kimseye ulaşılamadı.

🚆

Ümraniye’de Ulaşım Yatırımları Hız Kesmiyor - RayHaber
GENEL

Ümraniye’de Ulaşım Yatırımları Hız Kesmiyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Ümraniye’de TEM Bağlantı Yolu Trabzon Millet Bahçesi Kavşağı’nın açılışını ve Ümraniye Alt Geçidi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi. 230 metrelik alt geçitle trafik akışının hızlandırılması, 9,5 dönümlük ilave yeşil alanla ise toplam 50 dönümlük yeni bir yaşam alanı oluşturulması hedefleniyor.

🚆