Antalyaya Hızlı Trenin 2016’ya Yetiştirilmesini Talep Etmek HayalciliktirAntalyaya Hızlı Trenin 2016’ya Yetiştirilmesini Talep Etmek Hayalciliktir
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adaylarından Ali Rıza Akıncı, Antalya’nın önemli bir kent olduğunu, gelişiminde ve ihtiyaçlarının karşılanmasında ATSO’nun merkezi idare ile paralel çalışma yürütülmesini sağlayacak bir oluşuma ihtiyaç olduğunu söyledi.

Özellikle sorunlarla ve yatırım yapacak kurumlarla tartışmaya açık, kentin ekonomik imkanlarına uygun ve yerinde taleplerin çağrısının yapılması gerektiği belirten Akıncı, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ın “Expo 2016’ya hızlı trenle gidelim” sözlerini değerlendirdi.

Akıncı, “Üç yıldan az bir zaman kala 2016’ya hızlı trenin yetiştirilmesini talep etmek sadece hayalciliktir. Herkes gayet iyi biliyor ki iki komşu şehrin arasındaki otoyolun ve karayolunun bitirilmesi bile yıllar sürerken henüz projesi hazırlanmamış, proje ihalesine çıkılmamış ve güzergahı belirlenmemiş bir hızlı tren projesini öne atmak sadece seçim öncesi söylemidir. Doğru bir yatırım için bile yanlış zamanlama ile kamuoyu oluşturmak, imza toplamak ne kadar doğrudur?” dedi.

Yeni dönemde başkan adaylığı için ismi geçen Ali Rıza Akıncı, ATSO’nun Türkiye’nin en büyük 5 odasından biri olduğunu vurgulayarak, “Böyle bir odanın kamuoyuna verdiği mesaj ve hedefler gerçekçi olmalıdır” dedi.