Metroda sanat | Adana (Foto Galeri)Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konsevatuvarı’nın işbirliği ile hayata geçirilen “ Metroda Sanat ” projesi, Adanalıların büyük ilgisini çekti.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı proje kapsamında konsevatuvar sanatçılarını metro yolcuları ile bir araya getiriyor. Konservatuvar sanatçıları duraklarda ve metro seyir halinde iken canlı müzik dinletisi sunuyor.

Kent içi ulaşımda metroyu tercih eden Adanalılar sanatla buluşturup, müziğe olan ilgiyi artırmak için uygulamaya konulan proje ilk gününde büyük ilgi çekti ve beğeni topladı.

“ Metroda Sanat ” adlı proje ile her pazartesi günü saat 16.00-19.00 arasında üç konservatuvar öğrencisi gitar, saksafon ve trompet çalarak, özellikle Avrupa kentlerindeki metrolarda olduğu gibi konser vermeye devam edecekler.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Üflemeli Çalgılar Anasanat Dalı öğrencileri Refik Koral Kısakürek, Mustafa Okutan ve Serdar Tellioğlu’nun farklı enstrümanlar çalarak sunduğu müzik dinletisine önce şaşkınlıkla karşılayan yolcular daha sonra duruma alışarak, seslendirilen şarkılara eşlik ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Raylı Taşıma Sistemi İstasyonlar Grup Şefi İlknur Arslan Çolak, Adana Metrosu’nun Akıncılar, Anadolu Lisesi, İstiklal ve Valilik durakları ile metro seferlerinde müzik dinletisi sunduklarını kaydetti. Uluslararası standartlara ulaşmak ve yolcuların beklentilerini en üst seviyede karşılamaya çalıştıklarını belirten Çolak, “Hem metrodaki yolcularımızı sanatla buluşturmuş olduk, hem de güzel bir sinerji yaratmış olduk. Bu tür projelerimiz devam edecek. Herkesi metroya bekliyoruz” dedi.

Reklamlar