TCDDde Kurumsal Kart Uygulaması Başladı (Foto Galeri)TCDDde Kurumsal Kart Uygulaması Başladı
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlara özel olarak hazırlanan ‘Kurumsal Kart’ uygulaması başlatıldı.

TCDD Eskişehir Gar Müdürü Süleyman Hilmi Özer, yaptığı açıklamada, Kurumsal Kart sahibi olan kurum ve kuruluşların 550 lira olarak belirlenen fiyat üzerinden bir ay boyunca sınırsız seyahat edebilecekleri belirtildi. Özer, ‘‘Uygulama geçtiğimiz Nisan ayından bu yana başlatıldı. Tam Kart şu an 385 lira, Genç Kart ise 285 lira olarak satılıyor. Kurumsal Kart ile herhangi bir kurum kendi çalışanlarını yönlendirebilir. Önceki uygulama kişiye özeldi. Artık kurumlar istediği kişiyi gün içinde istediği kadar seyahat ettirebilir’’ dedi.

Ayrıca Özer, Eskişehir-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde geçerli olmak üzere 40 ve üzeri kart alan kurumlara yüzde 20 indirim uygulanarak kartların 440 liradan satılacağını, 3 aylık almak isteyen kurumlara ise artı yüzde 5 indirim daha uygulanarak 418 lira olarak temin edilebileceğini söyledi.

Eskişehir-Ankara için aylık YHT Kartı kullanıcılarının yaklaşık 200 kişi olduğunu belirten Özer, aynı durumun Ankara-Eskişehir hattında da bulunduğunu, ve bu durumun Konya için de ilerleyen zamanlarda mümkün olabileceğini ifade etti.

23 Mart tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Eskişehir’de açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin 3. Yüksek Hızlı Tren hattı olan Eskişehir-Konya YHT seferleri ile ilgili olarak Konya yolcularına anket yapıldığını da ifade eden Gar Müdürü Süleyman Hilmi Özer, sefer sayıları ve saatlerinin vatandaşlar açısından memnuniyetini ya da şikayetlerini belirttikleri, anketin 15 gün sonra sonuçlanacağını ve gerekirse değişikliğe gidilebileceğini de belirtti.

tcddde-kurumsal-kart-uygulamasi-basladi-vcf_galeri

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.