Eskişehir Valisi Tuna Tülomsaşı Ziyaret Etti (Foto Galeri)



Eskişehir Valisi Tuna Tülomsaşı Ziyaret Etti :Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı’yı makamında ziyaret ettikten sonra Lokomotif Fabrikası’nı da gezerek incelemelerde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Hayri Avcı,TÜLOMSAŞ’ın 1894 yılında kurulan ve Türkiye’nin tek lokomotif tedarikçisi olduğunu ifade etti. Dünyada aynı zamanda 24 lokomotifi revize eden başka bir fabrika bulunmadığına vurgu yapan Avcı, “2003 yılında hazırlanarak 2004 yılında uygulamaya alınan TÜLOMSAŞ Geliştirme Programı ile 2015 TÜLOMSAŞ vizyonu gereğince dünyanın önde gelen firmalarından birisi olan General Electric (GE) ile uzun süreli stratejik işbirliğine gidilmesi için faaliyetler başlatılmış ve GE firması ile Stratejik Ortaklık Anlaşması İmzalanmıştır. Hedefimiz, Ortadoğu ve Balkanların uzman kuruluşu olmak ve bir dünya markası haline gelmektir” dedi.
İlerlemiş teknolojisi ve üretimdeki yetenekleri sebebiyle demiryolu sanayimizin ilklerinden birisi olan TÜLOMSAŞ’ın Eskişehir’in sanayisine büyük katkı sağladığını kaydeden Vali Tuna, bir kamu kuruluşu olarak geleceğe dönük yaptıkları çalışmalarla TÜLOMSAŞ’ın parlayan bir yıldız olduğunu söyledi.
Daha sonra Vali Tuna, Dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in talimatlarıyla 1961 yılında TÜLOMSAŞ atölyelerinde üretilip, “Devrim” adı verilen Türkiye’nin ilk yerli otomobilini inceledi.

A

Reklamlar



İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.