İstanbullulara müjde Beylikdüzü metrbüs hattı metroya çevriliyorİstanbullulara müjde Beylikdüzü metrbüs hattı metroya çevriliyor :Avcılar’da alt geçit açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Metrobüsü metroya çevirme zamanı geldi, Beylikdüzü’ne ulaşacak metro çalışmaları yapıliyor” dedi.

Avcılar’daki Reşitpaşa- Kuruçeşme altgeçidinin açılış törenine Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Kadir Hakan Şükür, Tülay Kaynarca ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde konuşan Topbaş, “Bir metrobüs hattı yaptık. Buradan binip Kadıköy’e kadar gidebiliyorsunuz. O kadar yoğun ki artık metrobüsü metroya çevirme zamanı geldi. Şu anda da metro projelerini yapıyoruz. Beylikdüzü’ne kadar gidecek metro çalışmalarını başlatıyoruz. Esas sıkıntıyı giderecek olan metrodur” şeklinde konuştu.

Mısır’daki darbeye de değinen Topbaş, “Dünyanın her noktasında barış ve huzur olsun. Özellikle Mısır’da. Maalesef halkın oyuyla seçilen, askeri darbe diyemedikleri şekliyle görevden uzaklaştırılıyor. Kendi ülkelerini işgal ederek halkın iradesini bir kenara çektiler. Ben inanıyorum ki hak orada galip gelecektir. Mazlum insanlara, sıkıntı çeken bütün insanlara dua ediniz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Kadir Topbaş ufak çocuklar ile berber kurdeleyi keserek alt geçidi trafiğe açtı.

İstanbullulara-mujde-Beylikduzu-metrbus-hatti-metroya-cevriliyor

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.