Ödemiş’in Dutlu Hemzemin Geçidi Tehlike SaçıyorÖdemiş’in Dutlu Hemzemin Geçidi Tehlike Saçıyor :İzmir-Ödemiş tren yolunun 107. kilometresindeki Dutlu Kuyu mevkiindeki hemzemin geçitte oluşan çukurlar ve zeminin kaygan oluşu tehlike oluşturuyor.

Geçtiğimiz gün yem yüklü bir kamyonun saatlerce tren yolunda kalıp vinç yardımıyla çıkarıldığını belirten vatandaşlar, “Bu hemzemin geçit, yıl içerisinde TCDD tarafından gerçekleştirilen ıslah çalışmaları nedeniyle yükseltilmiş olduğu için geçen taşıtlara sıkıntı anlar yaşatıyor” dediler.

Hemzemin geçidin yan tarafında bulunan tavuk çiftliğine gelen yem kamyonlarının, tarım işçilerini taşıyan araçların ve diğer araçların bu geçidi kullanamadığını ifade eden vatandaşlardan Mustafa İşcenkol, “Bu hemzemin geçitler bir an önce düzeltilsin. Araçlarımızın tamponları ve alt takımları hasar görüyor, yan tarafa gelen kamyonlar, gelip geçen araçlarımız sıkıntılı ve korku dolu anlar yaşıyor. Aracımızın kaldığı da oluyor raylardaki viraj nedeniyle tren bizi görüp duramaz büyük kazaların ve olayların yaşanmasını istemiyoruz bu sorun sadece bu mevkide değil ileride birkaç mevkide de var. Bir an önce bu hemzemin geçidin ve geçitlerin kenarlarına beton dökülüp sıkıştırılmasını istiyoruz.” dedi.

 

odemis-in-Dutlu-Hemzemin-Geçidi-Tehlike-Saciyor

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.