Çorumda demiryolu olsa çok daha iyi olacakÇorumda demiryolu olsa çok daha iyi olacak :TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Türkiye’de demiryolu konusunda Çorum kadar ihtiyacı olan başka hiçbir ilin bulunmadığını söyledi.

Halis Durkaya başkanlığında oluşturulan ÇORSİAD’ın yeni yönetim kurulu, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’na (TSO) tanışma ziyaretinde bulundu.

Ziyarette TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın ‘Ankara’dan Çorum nasıl gözüküyor?’ sorusunu yanıtlayan ÇORSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, tanıtımda yaşanan ciddi eksikliklere rağmen Çorum’un düne göre çok daha iyi gözüktüğünü belirterek, “demiryolu olsa çok daha iyi olacak” temennisinde bulundular.

Bir sanayi şehri olan Çorum’un bu özelliğinin Ankara’dan pek gözükmediğini, bu nedenle tanıtım faaliyetlerine özel önem verilmesi gerektiğini belirten ÇORSİAD yöneticileri, bu durumun Çorum hanesine yazılan ciddi bir eksiklik olduğunu kaydettiler.

Ankara’dan bakıldığında Çorum’un ‘kendi yağıyla kavrulmaya çalışan bir il’ görüntüsü verdiğini, oysa Çorum’da son derece güzel şeylerin olduğunu vurgulayan ÇORSİAD yöneticileri, Çorum’un mutlaka reklamını iyi yapması gerektiği görüşünde birleştiler.

Ziyarette konuşan ÇORSİAD Başkanı Halis Durkaya, dernek olarak Çorum’un tanıtımı adına başkent Ankara’da çok daha etkin faaliyetlerde bulunacaklarını ifade ederek, “Dernek olarak temel hedefimiz Ankara’dan Çorum’a yeni yatırım ve yatırımcı getirmektir. Bu bizim dernek olarak en temel hedefimizdir. Bu konuda dernek olarak yeni bir dönem başlattık. Dernek olarak tüm partilere eşit mesafede duruyoruz. Zira paranın partisi ve adresi yoktur” ifadesini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise oda olarak Valilik başta olmak üzere belediye, siyasi partiler ve diğer tüm kurum ve kuruluşlarla yakın işbirliği ve uyum içerisinde çalıştıklarını ifade ederek , “Ancak Çorum’daki bu uyum bazı şeyleri aşmamıza yetmiyor. Sonuçta karar merci Ankara” dedi.

Çorum’un sanayinin yanında turizm ve tarımda da çok önemli potansiyeli bulunan bir olduğunu ve bu renkliliğin Çorum için önemli bir avantaj olduğunu özellikle vurgulayan Başaranhıncal, ancak bu durumun tanıtımın sektör bazında enerjinin 3’e bölünmesi gibi bir dezavantajı beraberinde getirdiğini kaydetti.

Başkent Ankara’da Çorum’a karşı soğuk bir enerjinin bulunduğunu de ifade eden Başaranhıncal, bu olumsuz enerjinin bertaraf edilmesi konusunda Çorum ve Ankara’daki derneklerin elbirliği içerisinde çalışması gerektiğini belirterek, “Ankara’da 1 milyona yakın Çorumlunun yaşadığı belirtiliyor ancak bu durum sadece kâğıt üzerinde kalıyor” ifadesini kullandı.

Çorum’da bir gerilemenin söz konusu olmadığını anlatan Başaranhıncal, “Çorum’da her anlamda bir gerileme yok. İlerleme var ancak bu ilerleme biraz yavaş ilerliyor” şeklinde konuştu.

Çorum’un en temel sorunlarının başında gelen demiryolu konusunda da açıklamada bulunan TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal şöyle dedi:

“Demiryolu konusunda Türkiye’de Çorum kadar ihtiyacı olan başta bir il yok. Limana ve başkent Ankara’ya yakın olan Çorum için demiryolunu olmazsa olmaz olarak görüyoruz.

Turkiyede Demiryoluna Corum Kadar Ihtiyaci Olan Baska Bir Il Yok

Kaynak : corumhaber.net

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.