Bayramda yolcuların öncelikli tercihi YHT olduBayramda yolcuların öncelikli tercihi YHT oldu :Kurban Bayramı öncesi Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde aşırı yoğunluk yaşandığı bildirildi.
Eskişehir Gar Müdürü Süleyman Hilmi Özer, Kurban Bayramı öncesi Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde aşırı yoğunluk yaşandığını, bilet almak için son anı bekleyenlerin pişman olduğunu söyledi.
Özer, yaptığı açıklamada, bayram yoğunluğu sebebiyle vatandaşların mağdur olmaması için Eskişehir-Ankara ve Ankara-Eskişehir arasında ek seferler konulduğunu bildirdi.
YHT’nin ilave seferlerinin, 12-13 ve 19-20 Ekim’de Ankara’dan saat 14.10, Eskişehir’den de saat 17.10’da hareket edeceğini belirten Özer, “Kurban Bayramı öncesi yoğunluk var. Dün YHT’lerin tamamı doluydu. Yolcular, YHT’ler de yer bulmakta sıkıntı yaşadı. ‘Biletleri, biraz daha erken almakta yarar varmış’ diyenler oldu. Bilet almak için son anı bekleyenler pişman. Bugün de trenler öyle. Seferler de birkaç yer var ya da yok” dedi.
Bilet satışlarına göre, Kurban Bayramı’nın başlangıcında yolcu yoğunluğunun biraz azalacağını dile getiren Özer, “Ama bayramın devamında trenler yine dolu. Bayram tatili süresince yüzde 80, 90 dolayında yoğunluk olan seferlerimiz de var. Söz konusu ve ek seferler için bilet satışları devam ediyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz” diye konuştu.
Özer, Kurban Bayramı sonrası YHT’yle seyahat etmeyi planlayan vatandaşlara da biletlerini bir an önce almalarını tavsiye ederek, “Son güne kalanların yer bulamama ihtimalleri çok yüksek, bulamıyorlar da. Tren dolduysa yapacak bir şey yok. Mağdur olmamak için bayram tatilinin son günü seyahat etmek yerine daha erken ya da daha uygun alternatif saatler tercih edilebilir” ifadelerini kullandı.
Özer, öte yandan YHT’nin Eskişehir-Konya seferlerinin yanı sıra Kütahya bağlantılı raybüslerde de yolcu yoğunluğu yaşandığını sözlerine ekledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.