Eskişehirde Ukome Şehir İçi Trafiği Düzenleyecek Kararlar AldıEskişehirde Ukome Şehir İçi Trafiği Düzenleyecek Kararlar Aldı :Eskişehir’de Valilik, Emniyet Müdürlüğü, Belediyeler, Karayolları gibi ilgili kurum temsilcilerinden oluşturulan Ulaştırma Koordinasyon Merkezi , kent içi ulaşımda trafiği düzenleyecek kararlar aldı.
UKOME’den yapılan yazılı açıklamada, şehir içinde trafik yoğunluğunu hafifletmek ve yeniden düzene sokmak için Eskişehir’de bazı uygulamaların yapılmasının kaçınılmaz olduğu belirtilerek, şunlar bildirildi:
“Bu konuda, UKOME toplantısından çıkan kararlara göre, daha önce oy birliğiyle alınan mal indirme-saatleri, tramvay güzergahındaki araç trafiğine kapalı yollar ile ilgili alınan kararlara uyulmadığı tespit edilmiştir. Kent içi trafiği düzenlemek içi alınan önceki kararlara ek olarak, korumalı tramvay yollarında koruma bariyerlerinin üzerinden atlayarak geçmek ve bu yollarda yürümek, taşıt kullanmak kesinlikle yasaktır ve ceza uygulamasına tabidir. Ayrıca, şehir içinde park etme yasağı olan yerlerde dörtlü flaşörleri yakarak duraklamak,yolların bisikletlere ayrılan şeritleri ile Porsuk Çayı üzerindeki köprülerde, üst geçitlerin üstünde araçların durması ve park etmesi yasaktır. Buna göre, öncelikli olarak trafik polisi ve belediye zabıtaları kendi görev bölgelerinde bu karaları uygulamakla görevlidir. Belirtilen kararlara uyulmaması halinde trafik, büyükşehir belediye, polis, vazife ve selahiyet ile kabahatler kanunları uyarınca gerekli yasal işlemlerin yapılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.”
Açıklamada, vatandaşların alınan kararlara uyması halinde, şehir içi trafiğin rahatlayacağı ve düzenli hale geleceği savunuldu.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.